PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualu2018 m. Spalio 9 d. 10:30

Ką valgyti, kad sustiprintume imunitetą rudeniui?

Vilnius

Meniu.lt Meniu.ltŠaltinis: Etaplius.lt


55175

Atvėsus orams ne vieną užklumpa sloga, kosulys ar rimtesnis peršalimas, dėl kurio namuose tenka praleisti net kelias dienas. Visi šie nemalonūs simptomai signalizuoja, jog imunitetas susilpnėjo ir esate daug labiau pažeidžiamas rudens laikotarpiu. Jei ligoms pasiduoti neketinate, jau dabar galite į mitybą įtraukti kelis produktus, kurie sustiprins imunitetą ir neleis susirgti.

Pradėkime nuo žalios spalvos

Žalios spalvos maistas, o ypač žalios lapinės ir kopūstinės daržovės yra būtinos norint apsisaugoti nuo peršalimo. Špinatai, brokoliai, briuseliniai ir lapiniai kopūstai ne tik yra puikus pagrindas gaivioms salotoms ar troškiniui. Šios daržovės padeda sustiprinti ląstelių sieneles, todėl esame daug labiau pasiruošę kovoti su virusais ir bakterijomis.

Natūralus vitaminas C

Vos prasidėjus pirmiesiems peršalimo simptomams, skubame arbatą pagardinti keliomis riekelėmis citrinos ar geriame šviežiai spaustas apelsinų sultis. Tačiau, vitamino C mums reikia gauti kasdien, o ne tik susirgus. Vitaminas C padeda gaminti baltuosius kraujo kūnelius, kurie kovoja su infekcijomis. Todėl priešingai nei buvo manyta anksčiau, vitaminas C negydo peršalimo, bet žmonės, nuolatos įtraukiantys šį vitaminą į mitybą, gali sutrumpinti susirgimo laiką ir palengvinti simptomus.

Ir nors visiems pirmiausiai šis vitaminas kelia asociacijas su populiariausiais citrusiniais vaisiais kaip citrina, apelsinai ar greipfrutai, keli kiti vaisiai ir daržovės nenusileidžia citrusams. Pavyzdžiui, paprikos, kiviai ar serbentai irgi yra puikus šaltinis.

Užmirštasis cinkas

Ir nors vitaminas C yra liaudyje geriausiai žinomas kaip pagrindinė priemonė nuo peršalimo, tyrimai rodo, jog taip nėra. Į mitybą ne ką mažiau svarbu įtraukti mineralo cinko gausių produktų. Šis mineralas palaiko sveiką imuninę sistemą ir padeda greičiau pasveikti, jei vis dėlto nuo peršalimo apsisaugoti nepavyko.

Cinko yra mėsos produktuose, jūros gėrybėse, taip pat baltose pupelėse, sėklose ir riešutuose. O pusryčiams suvalgę patiekalą iš kiaušinių, ar juodojo šokolado plytelę desertui taip pat gausime šio mineralo.

Nepagailėkime prieskonių patiekaluose

Lietuviška virtuvė gana blanki, jei kalbėsime apie prieskonių vartojimą. Žiupsnelis krapų ar petražolių šian bei ten ir juodieji pipirai su druska visuose patiekaluose. Tačiau norėdami sustiprinti sveikatą, pavyzdį turėtume imti iš tų pasaulio virtuvių, kurioms nesvetimi aštrūs ir aitrūs prieskoniai, o savo skonio receptorius pratinti nebijoti maisto, turinčio intensyvesnių skonių paletę.

Aitriosios paprikos, česnakai, karis ir imbieras yra jūsų geriausi draugai, padedantys kovoti su blogosiomis bakterijomis. Pagardinkite šiais prieskoniais sriubas, salotas, mėsą, ar gėrimus, išmėginkite azijietiškus troškinius su kokoso pienu ar meksikietiškos virtuvės patiekalus.

Rauginti pieno produktai

Jogurtas ar kefyras gali būti ne tik skanių pusryčių dalis, bet ir imunitetą stiprinantys produktai. Dėl rauginimo proceso juose gausu gerųjų bakterijų, kurios labai naudingos žarnyno veiklai. O vien tai, kad žarnynas sudaro net aštuoniasdešimt procentų visos imuninės sistemos rodo, jog neturėtume pamiršti pasirūpinti ir jo gerove.

Natūralus jogurtas pagardintas riešutais ir uogomis, vaisių ir avižų kokteilis su kefyru ar pasukomis, o galbūt jogurtinis padažas salotoms ar varškėčiams yra kelios idėjos, kaip į mitybą įtraukti daugiau šių raugintų pieno produktų.

Nors šaltuoju sezonu esame labiau pažeidžiami ligoms, tačiau tinkamai pasirūpinę savo mityba galime imunintetą sustiprinti. Pasistenkite kasdien suvalgyti bent porciją žalių daržovių, taip pat vitaminu C ir mineralu cinku gausių produktų. Drąsiau paaštrinkime prieskoniais gaminamus patiekalus ir skanaukime natūralius raugintus pieno produktus. Ir nepamirškime, kad mityba labai svarbi stipriam imunitetui, bet ne mažiau svarbu išmokti suvaldyti stresą, pasirūpinti kokybišku miegu ir stiprinti kūną aktyvia veikla.