Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Jupiterio ir Neptūno konjunkcija Žuvų žvaigždyne. Soliar System Scope iliustracija
Etaplius.lt BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Šie du gigantai susilygiuos tame pačiame Žuvų laipsnyje dangaus skliaute šį antradienį, balandžio 12 d., 17:42 val. Lietuvos laiku. Paskutinį kartą tai buvo nutikę beveik prieš 160 metų – 1856 m. kovo 17 d. (Neptūnas yra nematomas plika akimi, teleskopu buvo atrastas tik 1847 m.), o kitąsyk tai išgyvens tik mūsų proprovaikaičiai. Kadangi astrologija – empirinė disciplina, t. y. grįsta tam tikrų dėsningų ciklų stebėjimu, tai, norint sužinoti, ko tikėtis, Dangaus kanceliarija primena svarbiausius 1856 m. įvykius tose srityse, už kurias atsako Jupiteris ir Neptūnas.
Vertybių ciklai
Kai jungiasi dvi socialinės planetos Jupiteris ir Neptūnas (tai vyksta kas 12-13 metų), prasideda naujas ciklas žmonių vertybių, religijos, meno, bendravimo, judėjimo ir komunikacijos.
Paskutinį kartą susijungę 2009 m. Vandenyje, jie pradėjo trinti ribas tarp tautų, lyčių, religijų, gyvenimo sferų. Jie atnešė New Age religiją, muziką, nuotolinį bendravimą, socialinių tinklų išpopuliarėjimą, net pažindintis poros pradėjo per pasimatymų programėles, atsirado skaitmeninės valiutos, internetas tapo ne tik komunikacijos, bet ir verslo bei karo priemone, savotišku ginklu (pradedant IT virusais ir baigiant sudėtingomis atakomis).
Šįsyk abi planetos susitinka savo valdose – Žuvyse. Jos jaučiasi ten ypač gerai ir veikia plačiais mostais.
Jupiteris – tai išmintis, plėtra, gausa ir ekspansija, tai jis didina viską, prie ko prisiliečia. Neptūnas – tai dvasingumas, religija, menas, skysčiai, farmacija, visa kas dar nežinoma ir net už suvokimo ribų. Kai vienas trins mūsų proto ir galimybių ribas, kitas tuo mėgausis ir net nestabdys. Tad per artimiausius metus galimi ir išradimai meno, mokslo (ypač okeonologijos), medicinos srityse, ir paklydimai dėl religinio fanatizmo, idėjinių karų, potvynių ir kitų ekologinių bei biologinių katastrofų.
Savaitė rūke
Per patį susijungimo momentą (net ir savaitę prieš bei po), gali ypač paaštrėti psichinių ligonių sveikata. Turintiems priklausomybių ypač sunku atsispirti pagundai keisti sąmonės būsenas. Net ir sveiki žmonės, šiuo metu turintys problemų, gali reaguoti perdėtai emocionaliai, jausmai siūbuosis nuo vieno kraštutinumo iki kito kaip audringame vandenyne. Svarbu nieko nesudaužyti, kitaip audrai praėjus teks gyventi tarp šipulių.
Jei kas nors dabar atrodo pernelyg gerai, jog tai būtų tiesa, žinokite, kad labai didelė tikimybė, jog tai apgaulė ar tiesiog mūsų pačių iliuzija. Todėl bent savaitei reikėtų atidėti svarbius sprendimus, kurie grįsti emocijomis, vilioja beribiais horizontais, žada nerealias galimybes. Tiesiog palaukti, kol išsisklaidys pasakiškas rūkas. Šito efekto puiki iliustracija – Vaitomo urvas Naujoje Zelandijoje, kur jautiesi lyg apsuptas magiškų žvaigždžių, o iš tiesų... tik šviečiančių kirminų.
Vaitomo urvas (Naujoji Zelandija ). Waitomo.com nuotr.
Geriausia būtų nepulti į kraštutinumus: nesisvaiginti psichiką keičiančiomis medžiagomis, bet ir neužsidaryti vienuolyne ar ašrame, juolab nepasiduoti religinių sektų ar idėjinių fanatų įtakai. Užsiimantys dvasinėmis praktikomis ar kūryba, gali patirti nušvitimo momentų, sulaukti mistiškų sapnų, sukurti meno šedevrus (lyg netyčia, lyg susapnavus).
Medicina
Neptūnas atsakingas už chemiją ir mediciną (būtent farmacijos ir psichologijos srityse), todėl, viena vertus, iš susijungimo su išmintinguoju Jupiteriu galima tikėtis naujų išganingų vaistų atradimo (net nuo niekaip nepažabojamo koronaviruso). Kita vertus, skysčius ir oro lašeliniu būdu plintančius virusus valdantis Neptūnas kartu su ekspansyviu Jupiteriu, gali dar labiau išplėsti epidemijos mastą ir naujų atmainų paletę, taip pat ir vakcinų pramonę ir prievolę.
Matematikas austras G. Mendelis 1856 m. pradėjo genetinius tyrimus. Genetiniai atradimai, dabar jau naudojami ne tik medicinoje, per šią konjunkciją, tikėtina, peršoks į dar aukštesnį lygmenį ir kai kurie tabu per artimiausius 13 metų bus įteisinti genų inžinerijoje.
Su tokiu Jupiterio - Neptūno susijungimu 1856 m. kovą gimė austrų neurologas Zigmundas Froidas – psichoanalizės pradininkas. Jei tada prasidėjo visiškai nauja era psichologijoje ir psichiatrijoje, tai su dabartinėmis skaitmeninėmis neurotechnologijomis irgi galima tikėtis proveržio galbūt net gydant sutrikimus, kurie šiuo metu laikomi nepagydomais.
Atradimai: ekspedicijos ir technologijos
Jupiteris, susijungęs su Neptūnu, turėtų atnešti naujų tyrimo ekspedicijų, ypač vandens - vandenyno gelmių (dabar jos mažiau ištyrinėtos nei kosmosas), ledynų Žemės ašigaliuose, ir, deja, iš žemių gelmių išsilaisvinančių garų cheminių junginių, kurie Jupiterio dėka gali sklisti plačiai. (Tikėkimės, kad be cheminio ginklo panaudojimo XXI amžiaus žmonija apsieis). Anuomet, 1856 m., gimė amerikietis keliautojas ir Arkties tyrinėtojas Robertas Peris, pirmasis pasiekęs Šiaurės ašigalį.
O serbo Nikolo Teslos gimimas 1856 m. ir jo atradimai elektros ir magnetizmo srityje net ir šiandienos inovacijoms turi didžiulį svorį, tad vertėtų laukti dar didesnio technologinio šuolio. Kad bendrausime mintimis gal ir per drąsu sakyti, bet (ne)intervencinės technologijos tikriausiai bus visiškai pajėgios nuskaityti ir perduoti mūsų būsenas.
Per šį susijungimą 19-me amžiuje būta ir daugiau technologinių atradimų metereologijos, plastiko gamybos, metalo perdirbimo ir kt. srityse, kurie ilgainiui itin pakeitė kasdienio gyvenimo ir veiklos procesus.
Potvyniai, jūrų mūšiai ir karas
Kadangi Neptūnas – tai vanduo, o Jupiteris – plėtra, tai reikš ne tik keliones vandens transportu, bet ir potvynių tikimybę, taip pat kitas klimato anomalijas, susijusias su vandeniu (bet kokios formos: skysčio, garų, ledo).
Šis susijungimas vyksta tame pat laipsnyje, kur įsitaisiusi Pegaso žvaigždyno žvaigždė Merkab, kuri turi Marso prigimtį. Tai puiki pergalinga žinia kariams bei siekiantiems rezultatų sportininkams. Kita šios žvaigždės įtaka - pražūtinga: tad šį mėnesį gyvenantys, atostogaujantys, keliaujantys vandeniu turėtų būti labai atsargūs, nes galimos nelaimės, sprogimai, sužeidimai, jūrų mūšiai.
I. Aivazovskio paveikslas "Sinopo mūšis" (1853 m.)
Karo Ukrainoje šis aspektas, tikėtina, neaplenks. Kovos tikėtinos ne tik sausumoje, bet ir intensyvūs jūrų mūšiai. Kadangi dalyvauja ir Neptūnas, tai neatmetami sprogimų ir gaisrų vandenyje bei cheminio ginklo panaudojimo variantai, deja.
Tačiau Jupiterio (išminties) ir Neptūno (dieviškumo ir neribės meilės) konjunkcija, žiūrint į istorines asociacijas, nuteikia labai optimistiškai ir suteikia taikos viltį. Mat, kai jie susijungė 1856 metų kovo 17d., po 2 savaičių, t. y. kovo 31 d., buvo pasirašyta Paryžiaus sutartis, kuri nutraukė 2,5 metų trukusį Krymo karą.
Tai buvo kova dėl įtakos tame pačiame Azovo ir Juodosios jūros regione, kuriame Rusija, pasinaudodama neva religine dingstimi, pabandė sau prisijungti susilpnėjusios Osmanų imperijos dalis ir tikėjosi, kad kitos šalys itin neprieštaraus. Tačiau tai sukėlė karą. Rusija, kurios vienintelis pasiekimas - sutriuškintas turkų laivynas Sinopo mūšyje, karą pralaimėjo prieš Osmanų imperijos, Jungtinės karalystės, Prancūzijos ir Sardinijos sąjungą. Ar scenarijus pasikartos ir dabar po 160 metų, nežinia, bet astrologinės sąlygos taikos sutarčiai ar bent jau paliaubioms puikios.
Meno šedevrai, grožis ir meilė
Pabaigti norisi pozityvia gaida – laukime nerealiai fantastiškų šedevrų meno srityje, ypač muzikos ir vaizduojamojo meno. Arba bent jau tokių išradimų, kurie pakeis mūsų kasdienybės vaizdą.
Pavyzdžiui, per šį susijungimą 1856 m. Viljamas Perkinas, bandydamas susintetinti maliarijos gydymui skirtą chininą, netikėtai sukūrė pirmąjį sintetinį dažiklį.
Perkiino sūnaus laiškas su dažyto šilko skiaute. Wikipedija.org nuotr.
Very Peri 2022 metų spalva. Pantone.com nuotr.
(P. S. Pažiūrėjus į jo sūnaus laišką su šilko skiautės pavyzdžiu, net stebina Perkin violetinės spalvos panašumas su Pantone spalvų instituto paskelbta 2022 metų Very Peri spalva.)
Šios farmacinės klaidos dėka žmonija pradėjo dažyti audinius, mums atsirado galimybė spalvingai puoštis.
Neptūnas, atsakingas už vaizdinių kūrimą ir perteikimą. 1856 m. prancūzų chemikas A. Poitevinas 1856 m. išrado fotografavimo procesą. Gali būti, kad po šių laikų Neptūno ir Jupiterio susijungimo bus išvystyta vaizdo atkūrimo erdvėje technologija, galbūt be jokių fizinių prietaisų.
Kadangi, šiuosyk Neptūnui ir Jupiteriui jungiantis Žuvyse, ten pat yra ir Venera (o ji ten egzaltuoja), tai vienišos širdys gali rasti mylimąjį. Ir tokį, apie kokį svajojo arba tiesiog pajusti, kad sutiko savo giminišką sielą. Esančios poroje, jei nepasiduos norui viską mesti ir sekti neegzistuojančią fėją ar princą, irgi galės pakelti santykius į dvasingesnį lygį. Aišku, per tokį besąlygiškos meilės aspektą yra tikimybė išgyventi ir Undinėlės, ir Motinos Teresės pasiaukojančią patirtį.