Ką išduoda žmogaus balsas?

Ką išduoda žmogaus balsas?
Vilnius
Unsplash.com nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Kalbėdami atskleidžiame tikrai nemažai informacijos. Mūsų išsakomi žodžiai – tai tik dalis to, ką norime pasakyti: kai ką gali išduoti ir intonacija bei balso tembras. Ar kada susimąstėte, kad vertinant žmogaus elgesį vertėtų atsižvelgti ir į tai, koks yra jo balso aukštis? Pasirodo, kad tai gali padėti įvertinti ne tik žmogaus emocijas, bet ir.. jo patrauklumą!

Aukštas balso tonas

Žmonės, kurių balso tonas yra ganėtinai aukštas, neretai atrodo kaip nepastovūs ir nepatikimi. Jei kalbos metu balso tonas yra nuolatos pakeliamas, tai išduoda apie jaučiamą pyktį ar net agresiją. Medikai teigia, kad pakeltas balso tonas smarkiai kenkia žmogaus balso stygoms, todėl svarbu išmokti balsą kelti kiek įmanoma rečiau: tai bus naudinga ir jūsų pačių sveikatai, ir jūsų pašnekovo emocinei savijautai.

Žemas balso tonas

Žemas balso tonas yra siejamas su tvirtumu ir pasitikėjimu savimi. Dažniausiai žemu balso tonu kalbantys žmonės kitiems atrodo patrauklesni ir patikimesni, tačiau pernelyg žemas balso tonas kartais „pradangina“ dalį svarbios informacijos – jei kalbama labai tyliai, kitiems yra sunku suprasti išsakomus žodžius. Vis dėlto, žemas balso tonas turi vieną didelį privalumą: tyrimai atskleidė, kad žemo balso savininkai (ir vyrai, ir moterys) priešingos lyties atstovams atrodo patrauklesni.

Lėtas kalbėjimas

Nors lėti pašnekovai kartais erzina, tačiau turime sutikti – jie dažniausiai atrodo kaip puikia savitvarda pasižyminčios asmenybės. Lėtai kalbantiems žmonėms patartina vengti pernelyg ilgų pauzių ir labiau pabrėžti reikšmingus žodžius, nes būtent tai padės išlaikyti pašnekovo dėmesį.

Greitas kalbėjimas

Nors greitai kalbantys žmonės neretai atrodo kaip pernelyg išsiblaškę ar net nepatikimi, tačiau kartais greitas kalbėjimas turi ženklų pranašumą: pavyzdžiui, jei tenka greitai reaguoti į tam tikrą situaciją, greitai kalbantys žmonės atrodo kaip patikimesni ir žinantys, ką daro. Vis dėlto, kasdienybėje visada yra geriausia atrasti „aukso viduriuką“.

Balso pokyčiai

Gyvenimo laikotarpiu mūsų balsas pasikeičia ne kartą. Jis kinta bręstant, o moters balsas priklauso ir nuo jos menstruacijų ciklo. Atlikti tyrimai atskleidė, kad vyrams moterų balsas yra patraukliausias per ovuliaciją, o mažiausiai patrauklus menstruacijų metu. Gamta yra tiesiog nuostabi: būtent ovuliacijos metu moteris gali pastoti, todėl dėl hormonų pokyčių balsas tampa patrauklesnis. Balso tono pokyčius gali lemti ir žmogaus emocijos, požiūris į pašnekovą, ir t.t., todėl tam tikrose situacijose balso tono pokyčiai gali išduoti dar daugiau nei žmogaus kūno kalba!

Patarimų pasaulis