PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Grožis2024 m. Rugsėjo 12 d. 20:52

Ką daryti, kad ruduo nepakenktų plaukams? Trichologė papasakojo, kaip juos išgelbėti nuo žvarbos ir drėgmės

Lietuva

Plaukai / Unsplash

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


317260

Rudens orai dėl pakitusios temperatūros, drėgmės ir kitų aplinkos veiksnių pokyčių gali turėti įvairų poveikį plaukams: dažnai tenka dorotis su išsausėjusiais, besielektrinančiais ar slenkančiais plaukais. Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė teigia, kad tokiu metu ypač svarbu tinkamai prižiūrėti plaukus, tad reikėtų atidžiai skaityti kondicionieriaus naudojimo instrukciją bei rinktis šampūną ne pagal plaukų problemą, o tą, kuris atitinka galvos odos tipą.

Sveiki plaukai priklauso ne tik nuo priežiūros priemonių

Gydytoja dermatovenerologė–trichologė Laura Tautvydaitė pastebi, kad rudenį dažnai skundžiamasi šiurkščiais, sausais, besielektrinančiais plaukais, kurių galiukai nušiurę ir suskilinėję.

„Rudens orai – tikrai ne patys dėkingiausi plaukų sveikatai. Žinoma, tai yra tik išorinių veiksnių poveikis: drėgmė, šaltis, žvarbus vėjas. Reikėtų turėti mintyje, kad net ir brangiausios plaukų priemonės nepadės, jei nėra atsižvelgiama į mitybą bei patiriama daug streso. Be to, svarbu ir kiti aspektai: pavyzdžiui, rudenį, saugodami ilgesnius plaukus nuo plaikstančio ir veliančio vėjo, juos surišame. Tačiau reikėtų žinoti, kad jei tai daroma per dažnai ar per stipriai, kenkiame savo plaukams“, – perspėja L. Tautvydaitė.

Šampūnas – galvos odai, o ne plaukams

Gydytoja rekomenduoja gerai apgalvoti priemones, kurios naudojamos plaukų priežiūrai: dažnai žmonės šampūną linkę rinktis ne pagal jo paskirtį bei pamirštama atidžiau perskaityti naudojimo instrukcijas, nurodytas ant kondicionieriaus buteliuko ar plaukų kaukės indelio – tad plaukai ir toliau lieka problematiški.

„Primenu – šampūnas yra skirtas galvos odai ir jį rinktis reikia pagal savo galvos odos tipą. Dažnai susiduriu su situacija, kai žmogaus oda būna linkusi itin riebaluotis, o plaukai yra sausi ir dar dažyti. Tokiu atveju reikėtų įsigyti šampūną, skirtą riebiai galvos odai, o ne sausiems plaukams. Be to, paprastai kondicionierius ir kaukė būna tepami ne ant varvančių, o rankšluosčiu nusausintų plaukų. Manau, kad geras pasirinkimas – paliekami kondicionieriai, kurie taip pat saugo plaukus nuo karščio, kai juos džioviname ar formuojame specialiomis plaukų garbanojimo ar tiesinimo žnyplėmis. O jei neturime didesnių plaukų ar galvos odos problemų, užtenka tik šampūno ir kondicionieriaus (arba kaukės)“, – aiškina gydytoja dermatovenerologė–trichologė.

Sezoninis plaukų slinkimas – normalus reiškinys

Kai kurie žmonės rudenį gali pastebėti padidėjusį plaukų slinkimą: tai vadinamas sezoninis plaukų slinkimas, kuris yra natūralus reiškinys, susijęs su dienos šviesos ir temperatūros pokyčiais. Gydytoja L. Tautvydaitė teigia, kad nors paprastai toks reiškinys – laikinas, kai kuriems žmonėms gali kelti nerimą.

„Sezonų kaitos metu, dažniausiai plaukai slenka ne itin gausiai ir iki kelių mėnesių, tad apimties sumažėjimo pasijausti neturėtų. Vis dėlto, jeigu jaučiate, kad jų iškrenta tikrai daugiau nei įprastai bei mažėja plaukų apimtis, verta pasikonsultuoti su specialistais. Bendrai sezoninio plaukų slinkimo metu rekomenduočiau naudoti į galvos odą įtrinamą serumą, kuris stimuliuoja plaukų folikulus“, – pataria gydytoja L. Tautvydaitė.

#PLAUKAI#GROŽIS#TRICHOLOGĖ