REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2017 m. Lapkričio 15 d. 11:05

K. Pūkui nedalyvaujant Seimo komisija negali baigti darbo

Marijampolė

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


20287

Trečiadienį į posėdį susirinkusi laikinoji tyrimo komisija dėl sutikimo Seimo narį Kęstutį Pūką patraukti baudžiamojon atsakomybėn, suimti ar kitaip suvaržyti jo laisvę savo darbo negalėjo užbaigti, nes posėdyje ir vėl nepasirodė nedarbingumo pažymėjimą turintis K. Pūkas.

„Mūsų norai šiandien buvo komisijos darbą užbaigti ir svarstyti išvadas, deja, to negalėjome padaryti“, - po posėdžio žurnalistams sakė laikinosios tyrimo komisijos pirmininkas Antanas Baura.

Į kitą, lapkričio 24 d. vyksiantį, komisijos posėdį vėl kviečiamas K. Pūkas.

„Jeigu jis negalės dalyvauti ir neįgalios kito Seimo nario, prašysime, kad savo paaiškinimus pateiktų raštu“, - sakė A. Baura.

Pasak jo, komisija taip pat nutarė kreiptis į „Sodrą“, kad ji „paskubintų tyrimą dėl viešoje erdvėje užfiksuotų pažeidimų, kuomet jis, turėdamas nedarbingumą, vadovavo statybos darbams“.

Komisija taip ketina siūlyti svarstyti Statuto pataisas, kurios leistų jai baigti darbą, kai Seimo narys nedalyvauja posėdžiuose.

„Kreipsimės į Seimo kanceliarijos Teisės departamentą, kad mums pateiktų siūlymus dėl Statuto normos pakeitimo“, - sakė A. Baura.

Komisijos narius nustebino tai, kad K. Pūkas nuo lapkričio 9 d. turi nedarbingumo pažymėjimą, tačiau nedarbingumo pabaigos terminas nenurodytas.

Kai kuriems Seimo nariams suabejojus, ar pažyma nėra fiktyvi, nutarta kreiptis ir į STT.

Pažymą išdavė šeimos ir odontologijos klinikos „Signata“ gydytoja Aistė Stasiulevičienė.

Šių metų rugsėjo 14 d. Seimas dar trims mėnesiams, iki gruodžio 15 d., pratęsė laikinosios tyrimo komisijos, spręsiančios dėl Seimo nario K. Pūko teisinės neliečiamybės, darbą.

Ši komisija negalėjo baigti savo darbo, kaip buvo įpareigota, iki rugsėjo 15 dienos, nes K. Pūkas dėl ligos nedalyvavo jos posėdžiuose.

Problemų su Seime vykstančiu parlamentiniu tyrimu ir sveikata turintis K. Pūkas turi ir kuo pasidžiaugti - jis susilaukė dar vienos atžalos.

Tyrimo komisija jau yra išklausiusi Generalinės prokuratūros atstovų paaiškinimus.

Tyrimo komisijoje dirba 12 įvairioms Seimo frakcijoms atstovaujančių Seimo narių, jai vadovauja Seimo Valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos narys A. Baura, primena ELTA.

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis paprašė Seimo leisti patraukti Seimo narį K. Pūką baudžiamojon atsakomybėn ikiteisminiame tyrime dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, susijusių su galimu seksualiniu priekabiavimu ir šaunamojo ginklo laikymo taisyklių pažeidimu.

Seksualiniu priekabiavimu K. Pūką apkaltino kelios moterys, kurių teigimu, per darbo pokalbius į Seimo nario padėjėjo vietą jis elgėsi nederamai, laidė dviprasmiškas užuominas, siūlė eiti į Seimo viešbutį.

Gegužės 2 dieną Seimas nutarė pradėti apkaltos procesą Seimo nariui K. Pūkui.

Ketvirtadienį, lapkričio 16 d., Konstitucinis Teismas (KT) uždarame posėdyje žodinio proceso tvarka pradės nagrinėti pareiškėjo - Seimo šių metų gegužės 2 d. nutarime išdėstytą paklausimą, kuriuo kreipiamasi dėl išvados, ar Seimo nario K. Pūko konkretūs veiksmai, nurodyti Seimo specialiosios tyrimo komisijos išvadoje, prieštarauja Konstitucijai.

Specialiosios tyrimo komisijos manymu, „Seimo nario Kęstučio Pūko padėjėjo-sekretoriaus pareigas einančių asmenų darbo metu bei pokalbių dėl Seimo nario padėjėjo-sekretoriaus darbo vietos metu veiksmais, žodžiais, neverbaline kūno kalba buvo žeminamas kandidačių orumas, jos akivaizdžiai buvo diskriminuojamos dėl jų socialinės padėties, taip pat savo neetišku elgesiu Seimo narys K. Pūkas diskreditavo valstybės ir Seimo autoritetą, todėl K. Pūko veiksmai vertintini kaip Seimo nario priesaikos, kuria Seimo narys įsipareigojo gerbti ir vykdyti Konstituciją bei įstatymus, sulaužymas bei atitinkamai kaip šiurkštus Konstitucijos pažeidimas“.

Į Konstitucinio Teismo posėdį šaukiami pareiškėjo - Seimo atstovai, suinteresuotas asmuo Seimo narys K. Pūkas ir jo atstovai, taip pat liudytojai.

ELTA



REDAKCIJA REKOMENDUOJA