PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Balandžio 21 d. 09:28

K. Mickus pirmasis Lietuvoje už studijas susimokėjo bitkoinais

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


35275

Kazimiero Simonavičiaus universiteto (KSU) Antreprenerystės ir vadybos trečiojo kurso studentas Karolis Mickus pirmasis Lietuvoje už studijas susimokėjo bitkoinais - elektroniniais atsiskaitymo vienetais, gaunamais už savo kompiuterio resursų paskolinimą.

Kaip Eltai sakė Karolis, kai 2017 metų pradžioje investavo į bitkoiną, jo rinkos vertė siekė apie 1000 eurų.

„Mano pradinė 200 dolerių investicija į ISO technologiją buvo su labai dideliu prieaugiu. Pamačiau, kad čia tikrai labai didelės galimybės, bet problema Lietuvoje ir Rytų Europoje - ribotos galimybės atsiskaityti kriptovaliuta“, - sakė Karolis, kurio pasiūlytas būdas susimokėti už studijas KSU buvo sutiktas labai palankiai.

Įdomu tai, kad Karolis virtualios realybės bei papildytos realybės pagrindu sukūrė ir siekia pasauliui pristatyti psichinio sveikatingumo startuolį, kuris, sujungiant moderniausius mokslo instrumentus ir Tibeto senąsias tradicijas, būtų naudojamas psichosocialinei sveikatos reabilitacijai ir prevencijai.

Kaip Eltai sakė K. Mickus, atpalaidavimo bei ilgalaikės įtampos padarinių mažinimo idėja domėjosi Aviacijos industrijos vadovai, taip pat NASA asociacijos nariai.

K. Mickus tikisi, kad startuolį pavyks išplėsti ir pritaikyti dirbant su autistais, Alzheimerio ar potrauminio streso sutrikimo atvejais.

Rėmėjų bei partnerių studentas ieškojo Amerikoje. Prieš kelionę KSU rektorius Arūnas Augustinaitis K. Mickui linkėjo sėkmingos kelionės ir atkreipė dėmesį, kad KSU Antreprenerystės ir vadybos programa, kurią pasirinko Karolis, kaip tik orientuota į startuolių kūrimą bei vadybą.

ELTA primena, kad mokestį už mokslą Kazimiero Simonavičiaus universitetas pagarsino priimantis mokslo metų pradžioje. Kaip tuomet skelbė KSU, tokį atsiskaitymo už studijas būdą universitetas įvedė pirmasis Lietuvoje ir yra vienas iš nedaugelio universitetų, priimančiųjų mokestį už studijas kriptovaliuta Baltijos jūros regione.

Studentų, norinčių atsiskaityti bitkoinais, mokėjimai apskaitomi taikant pasirinktos valiutos mokėjimo dienos kursą. Naudodamasis finansinių technologijų paslaugas teikiančios platformos Spectrocoin.com paslaugomis, universitetas gali priimti mokestį už studijas ne tik bitkoinais, bet ir „Ethereum“, „Dash“ ir kitomis virtualiomis valiutomis.

Pasak universiteto rektoriaus prof. dr. A. Augustinaičio, atsiskaitymas kriptovaliuta yra patogus sprendimas dėl transakcijų greitumo ir pigumo. Be to, tai patrauklu užsienio studentams.

Nors atsiskaitymai kriptovaliuta pasaulyje vyksta apie 10 metų, švietime tai vis dar naujiena. Pasaulyje atsiskaitymus kriptovaliuta priima tik keli universitetai. Mokslo ir studijų institucijos stengiasi sudaryti sąlygas už studijas kriptovaliuta mokėti technologijų, verslo bei ekonomikos sričių studentams.

Vienas iš lyderių šioje srityje - Nikosijos universitetas, įsikūręs Kipre. Kriptovaliuta galima atsiskaityti už visas šio universiteto studijų programas ir tai daro beveik 2 procentai visų universiteto studentų, t. y. beveik 300 studijuojančiųjų. Mokestį už studijas kriptovaliutomis taip pat priima Meksikoje įsikūręs privatus Amerikų universitetas, kai kurių kitų universitetų padaliniai.

ELTA