Jurbarko ligoninė plečia paslaugų spektrą

Jurbarko ligoninė plečia paslaugų spektrą
Jurbarkas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jurbarko rajono savivaldybė

Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus ir VšĮ Jurbarko ligoninės vyriausiosios gydytojos Rūtos Lukšienės kvietimu, rugsėjo 20 d. Jurbarko ligoninėje lankėsi Savivaldybės tarybos nariai, žiniasklaidos atstovai.

Vyriausioji gydytoja Rūta Lukšienė aprodė naujai įrengtas maisto gamybos patalpas, pristatė iš Savivaldybės biudžeto ir įstaigos lėšų įsigytą įrangą, kitas pacientų maitinimo paslaugos užtikrinimui reikalingas priemones. Tarybos nariai apžiūrėjo Chirurgijos ir ortopedijos traumatologijos skyrių bei baigiamą įrengti Dienos geriatrijos skyrių, kuriam finansavimas skirtas iš Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos. Šį skyrių planuojama atidaryti dar šiais metais.
 
Geriatrinis ligonis – tai vyresnis kaip 65 m. amžiaus ligonis, greta normalaus senėjimo procesų sergantis keletu ligų (polipatologija), mažinančių jų biologines funkcijas. Tokiam pacientui reikalingas kompleksinis įvertinimas ir gydymas, padedantis pagerinti ar išlaikyti ligonio funkcinį lygį. Po gydymo geriatriniai ligoniai turėtų apsitarnauti patys. Tuo jie skiriasi nuo slaugos skyrių pacientų, kurie patys neapsitarnauja.
 
Susitikimas su medikų bendruomene buvo tęsiamas ligoninės salėje. Įstaigos vadovė R. Lukšienė apžvelgė esamą finansinę situaciją, pristatė lėšų poreikį bei ligoninės prioritetus. Pagrindinis dėmesys skirtas problemoms, susijusioms su medicininės įrangos atnaujinimu, kuri leistų pacientams pasiūlyti pažangesnes diagnostikos ir gydymo galimybes, teikti kokybiškesnes paslaugas.

Taip pat buvo aptartos galimybės dėl kvalifikuotų medicinos darbuotojų pritraukimo. Rūta Lukšienė atkreipė dėmesį į Sveikatos apsaugos ministro 2022 m. rugsėjo 5 d. įsakymą Nr. V-1416, kuriuo Jurbarko ligoninė tapo Kauno regione intensyvios terapijos paslaugų teikimą organizuojančia asmens sveikatos priežiūros įstaiga, kurios pagrindinė funkcija – klasterinės intensyvios terapijos paslaugų teikimas, kai ligoniui bus teikiamas pilnas reanimacijos ir intensyvios terapijos intervencijų ir būtinosios diagnostikos spektras.

Vyriausiosios gydytojos teigimu, tokiai gydymo įstaigai keliami didesni reikalavimai dėl kokybės ir paslaugų apimties. Įstaigos vadovė dėkojo Jurbarko ligoninės personalui, Savivaldybės tarybos nariams ir Savivaldybės merui už bendrą sutarimą siekti, kad stacionarios sveikatos priežiūros paslaugos Jurbarko rajono gyventojams būtų teikiamos arčiausiai jų gyvenamosios vietos.

 
Apžvelgdamas įvykusį susitikimą, Savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius padėkojo vyriausiajai gydytojai Rūtai Lukšienei ir visai ligoninės komandai bei patikino, kad Savivaldybės taryba dės maksimalias pastangas, kad Jurbarko ligoninė turėtų galimybę teikti kuo geresnės kokybės ir platesnio profilio sveikatos priežiūros paslaugas.