Jurbarko autobusų stoties projektą įvertino architektai

Tauragė
Būsimos Jurbarko autobusų stoties vizualizacija.
Brigita Šliužaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Europos architektūros kontekste Jurbarko autobusų stoties projektas įvertintas itin gerai, informuoja rajono savivaldybė. Gegužės 26–27 dienomis Biržuose vyko Lietuvos savivaldybių vyriausiųjų architektų konferencija, kurią organizavo LR aplinkos ministerija. Kasmetiniame renginyje Jurbarko rajono savivaldybę atstovavo vyr. architektė Gražina Gadliauskienė. 

Konferencijos temai „Architektūrinės kokybės instrumentai, mus pasiekiantys iš ES“ ji pristatė Jurbarko autobusų stoties projektą, kuris buvo vertinamas pagal Europos Sąjungos architektūros kokybės kriterijus.

„Europos architektūros kokybės kriterijai yra 8 – valdymas, funkcionalumas, aplinka, ekonomiškumas, įvairovė, kontekstas, vietos jausmas, grožis. Kiekvienas kriterijus yra aiškiai apibrėžtas dar 9 konkrečiais reikalavimais. Visi pateikti projektai buvo vertinami 100 balų sistemoje. Jurbarko autobusų stoties projektas visose kategorijose gavo 90-95 balus, o grožio kategorijoje – 100 balų. Smagu sužinoti, kad projektas buvo patikrintas Europos architektūros vertinimo kontekste ir gavo tokį gerą įvertinimą“, – konferencijos įspūdžiais dalinosi vyr. architektė Gražina Gadliauskienė. 

Naujos Jurbarko autobusų stoties statyba – vienas iš stambiausių projektų, kuris yra sudėtinė strategijos „Taurage +“ dalis, įgyvendinama kartu su Šilalės, Pagėgių ir Tauragės rajonų savivaldybėmis. Jau pradėti naujo stoties pastato pamatų statybos darbai, kuriuos vykdo UAB „Rolginta“. Įgyvendinant 1710498,89 Eur (su PVM) vertės projektą bus pastatyta moderni bei šiuolaikiška autobusų stotis pritaikyta ir negalią turintiems žmonėms.

Pastate bus įrengta aplinkai draugiška šildymo vėdinimo sistema, ant stogo įrengtos saulės baterijos, laikrodis. Pastato ir teritorijos apšvietimas bus valdomas išmaniosiomis technologijomis – reaguos į judesio ir šilumos šaltinius. Stoties viduje numatyta komercinė salelė, siuntų priėmimo-perdavimo patalpos bei patalpa vairuotojų poilsiui. Konferencijoje architektai taip pat diskutavo jiems aktualiomis temomis apie planuojamus Savivaldybių infrastruktūros plėtros įstatymo pakeitimus, teritorijų planavimą, susijusį su atsinaujinančių energetikos išteklių infrastruktūra, buvo supažindinti su atnaujintais Statybos techniniais reglamentais. Kūrybinių dirbtuvių metu aptarė rengiamą Statybos kodeksą, kuriamus architektūros kokybės kriterijus bei jų taikymą.