Jurbarkiečiai paminėjo Vytauto Didžiojo karūnavimo dieną

Jurbarkiečiai paminėjo Vytauto Didžiojo karūnavimo dieną
Jurbarkas
Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jurbarko rajono savivaldybė

Rugsėjo 8-ąją, minima Vytauto Didžiojo karūnavimo diena. Į istorinę-pilietinę pamoką prie Vytauto Didžiojo paminklo susirinkę Jurbarko Naujamiesčio ir Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijų mokiniai ir mokytojai, Lietuvos šaulių sąjungos LDK Kęstučio šaulių 7-osios rinktinės Jurbarko Petro Paulaičio 701-osios kuopos, Jurbarko rajono savivaldybės, Jurbarko kultūros centro ir žiniasklaidos atstovai drauge sugiedojo Lietuvos valstybės himną, prisiminė mūsų šalies istoriją ir Didžiojo Lietuvos kunigaikščio nuopelnus mūsų valstybei.

Muzikinį sveikinimą susirinkusiems skyrė Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos vokalinis ansamblis „O pa pa“ (vad. Marija Galbuogienė). Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Vainauskas pasidžiaugė atnaujintu Vytauto Didžiojo paminklu ir akcentavo, kad šio mūsų Tautos didvyrio atminimas Jurbarke yra itin įprasmintas – be paminklo yra jo vardu pavadinta mokykla ir gatvė. Jurbarko Petro Paulaičio 701-osios kuopos vadas atsargos leitenantas Kęstutis Sutkus skatino mokinius būti pilietiškais ir kvietė jungtis į Lietuvos šaulių sąjungą, o Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijos direktorius Viljamas Bakšys ragino jaunimą branginti mūsų šalies istoriją ir gerbti jos didvyrių atminimą, akcentuodamas, kad Vytautas Didysis yra simbolis, kuris mus visus vienija.
 
Vėliau mokiniai dalyvavo trumpoje viktorinoje apie Vytautą Didįjį. Teisingai atsakiusieji į vedėjo Gintaro Zarecko pateiktus klausimus buvo apdovanoti simbolinėmis atminimo dovanėlėmis su Jurbarko simbolika.