Jurbarke nuaidėjo Rugsėjo 1-osios šventė

Jurbarke nuaidėjo Rugsėjo 1-osios šventė
Jurbarkas
Jurbarko rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jurbarko rajono savivaldybė

Šalies mokyklose vakar buvo švenčiama Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena. Naujųjų mokslo metų pradžią Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos bendruomenė paminėjo Jurbarko Dvaro parke, kur visi kartu giedojo Tautišką giesmę, klausėsi jiems skirtų gimnazijos direktorės Vidos Greičiūtės, Jurbarko rajono savivaldybės mero Skirmanto Mockevičiaus ir Lietuvos Respublikos Seimo nario Ričardo Juškos sveikinimų.

Muzikinį pasirodymą susirinkusiems dovanojo gimnazistas Ignas Icikevičius kartu su mokytoja Gražina Mikšiene. Šokio pasirodymą – gimnazijos šokių studijos „Era“ šokėjos (vad. Reda Žemelienė).

Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos bendruomenė Mokslo metų pradžios šventę sutiko su orkestru, dainomis ir šokiais. Šventinius sveikinimus mokiniams ir jų tėveliams skyrė šios įstaigos vadovas Gytis Gvozdas, Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Aušra Baliukynaitė. Meno mokyklos bendruomenė pasidžiaugė, kad naujuosius mokslo metus jų įstaigoje pradėjo daugiau nei 100 naujų mokinių.

Rugsėjo 1-oios dienos renginiai vyko ir kitose Jurbarko miesto ugdymo įstaigose, kurias aplankė Jurbarko rajono savivaldybės mero pavaduotojas Petras Vainauskas, savivaldybės administracijos direktorius Raimundas Bastys, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Genovaitė Grigucevičienė ir Dalia Jaramavičienė. Šventinius sveikinimus jie skyrė Jurbarko Naujamiesčio ir Jurbarko Vytauto Didžiojo progimnazijų bendruomenėms.
 
Po pietų Mokslo metų pradžios šventė tęsėsi Jurbarko jaunimo parke, kur mokinius, jų tėvelius, mokytojus su švente pasveikino Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius ir Savivaldybės tarybos narė, Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Inga Molevaitė. Po šventinių sveikinimų, Jurbarko rajono savivaldybės vadovai, Savivaldybės tarybos nariai ir jaunimo atstovai parke pasodino iš Stelmužės ąžuolo gilės išaugintą ąžuoliuką, skirtą Lietuvos jaunimo metams paminėti.

Kaip ir kiekvienais metais, Jaunimo parke netrūko įvairių pramogų ir edukacinių užsiėmimų. Pasirodymą su tarnybiniais šunimis surengė Pagėgių pasienio rinktinės kinologai. Su darbo priemonėmis vaikus supažindino Jurbarko rajono priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai. Mažieji galėjo iš arti apžiūrėti gaisrinį automobilį, įlipti į jo vidų, pasimatuoti šalmą, išbandyti laistymo švirkštą. Vaikai linksmai leido laiką šokinėdami ant batutų, klausėsi didžėjaus Arūno Banio muzikinės programos, lankėsi Neformaliojo vaikų švietimo teikėjų ir kitų įstaigų mugėje. Daug edukacijų buvo paruošę šauliai, sportininkai, Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai. Vakare susirinkusieji stebėjo aktoriaus ir dainininko Manto Bendžiaus, kilusio iš Jurbarko, muzikinį pasirodymą. Jurbarko rajono savivaldybės administracija nuoširdžiai dėkoja visiems šventės dalyviams, kurių dėka sukūrėme spalvingą ir nuotaikingą šventę.

Pirmasis skambutis, kviečiantis po vasaros atostogų į klases sugrįžti mokinius, vakar nuaidėjo ir kitose rajono ugdymo įstaigose. Mokiniai kartu su mokytojais rinkosi į klases, dalinosi vasaros įspūdžiais, aptarė naujųjų mokslo metų planus.