PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Rugsėjo 24 d. 13:20

Jurbarkas įkvėpė parašyti trilerį apie šalies žydų istoriją

Tauragė

Brigita ŠliužaitėŠaltinis: Etaplius.lt


147126

Jurbarkas tampa kūrėjus įkvepiančiu miestu. Turtinga šio krašto istorija skatina ne tik statyti memorialus, skirtus Jurbarko žydų bendruomenei, bet ir rašyti knygas. Ir ne bet kokias, o populiarius trilerius apie Lietuvos žydų istoriją. Tokias knygas kaip Ryčio Sabo „Gaono kodas“, kurią pats autorius jurbarkiečiams pristatė rugsėjo 23 dieną ypatingoje Jurbarko senamiesčio vietoje, prie Sinagogų aikštės Memorialo.

Čia vyko Žydų genocido atminimo dienai skirtas renginys, kurio kulminacija tapo pirmosios R. Sabo knygos "Gaono kodas" pristatymas. Pats autorius, komunikacijos specialistas, žurnalistas, pripažino, kad Jurbarkas jam tapo brangiu, nes jei ne šis miestas – jo knygos nė nebūtų buvę. Pripažino, kad dar prieš metus stebėdamas ir fiksuodamas Sinagogų aikštės memorialo atidarymą bei klausydamas svečių kalbų, nė minty neturėjo, kad po metų jis pats kalbės šioje ypatingoje vietoje. "Širdis džiaugiasi", - jurbarkiečiams prisipažino jis.

„Per Jurbarką suvokiau kampą, iš kurio parodyti žydų istorijas knygoje. Taip, per Jurbarką. Nes tada, prieš porą metų Dovydas Zundelovičius, pakvietęs prisidėti prie Sinagogų aikštės memorialo, pasakė, kad kuria Jurbarke atminimo vietą ne Holokaustui, o bendruomenėms, kurios gyveno drauge šimtus metų. Ir turime prisiminti ne tik tragedijas, tačiau ir tuos šimtmečius bendro gyvenimo, kurio metu Lietuvoje buvo sukurta tiek stebuklų - ir dvasinių, ir mokslinių, ir ekonominių“' ,- savo feisbuko paskyroje po knygos pristatymo Jurbarke įrašė R. Sabas.

Visą straipsnį rasite naujame „Mūsų laikas“ numeryje.