PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mama kalba2021 m. Gegužės 17 d. 08:27

Juosmens įtvaras nėščiosioms – daiktas, kurio turiu atsiprašyti

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


175197

Su laiku supratau, ne tik teoriškai, bet ir praktiškai, kad ne tik visi vaikai skirtingi, bet ir nėštumai būna kitokie. Dėl to yra vienas daiktas, kurio tikrai turiu nuoširdžiai atsiprašyti. Tai – juosmens įtvaras nėščiosioms arba dar vadinamasis nėščiųjų diržas.


Foto galerija:

60a1668e54af2.jpg
60a16692a6213.jpg

Mano pirmasis nėštumas buvo itin lengvas: pirmo trimestro metu kartais pati pamiršdavau, kad laukiuosi, vėliau tik jausdavau, kad daug greičiau pavargstu nei įprastai, paskutiniaisiais mėnesiais jausdavau nugaros ir pilvo tempimą, tačiau tuo tikrai nieko nesustebinsi. O likus kelioms savaitėms iki gimdymo, kuomet jau prasidėjo karšti orai, tindavo kojos. Tokio nėštumo dabar jau ir pati sau pavydžiu.

Su antruoju nėštumu viskas truputį kitaip: jaučiau ir pykinimą, ir greičiau augantį pilvą bei svorį, ko pasekoje ir nugaros skausmus pradėjau jausti daug anksčiau lyginant su pirmuoju. Supratau, kad reikia kažko imtis čia ir dabar, nes mano princesė tikrai neleis man visą laiką gulinėti ir ilsinti nugarą (mamos auginančios gana aktyvius vaikus tikrai tą supras).

Taigi, pirmojo nėštumo metu tik paskutinius porą mėnesių kartais nešiodavau juosmens įtvarą nėščiosioms. Jaučiau maudžiant nugarą, tačiau diskomfortas nešiojant nėščiosios diržą buvo didesnis. Dėl to tikrai mažai jį naudojau.

Šio nėštumo metu jau maždaug nuo 26 savaitės pradėjau nešioti juosmens įtvarą KPV 6-6 iš „Sveikatinė“. Tiesa, šįkart poreikis jam atsirado gerokai anksčiau, tačiau jį ignoravau... Ir tikrai be reikalo.

Įdomus faktas man pasirodė tai, kad juosmens įtvarą KPV 6-6 kūrė ir tobulimo besilaukianti darbuotoja, todėl jis ne tik tobulai pritaikytas augančiam pilvului, bet buvo atsižvelgta ir į visus, tik nėščiajai pastebimus niuansus. Juk kai žmogus kuria sau ir iš praktikos, pastebi ir įvertina daug daugiau svarbių dalykų

Taigi, jau pirmosiomis naudojimo dienomis pajutau, kaip svarbu teisingai pasirinkti produktą. Pastarasis visai kitoks nei mano senasis: daug platesnė nugaros dalis, čia esantys sutvirtinimai padeda paskirstyti nugarai tenkantį krūvį, taip pat prilaiko pilvą, ko pasekoje mažiau spaudžiama ir šlapimo pūslė. Megztas audinys itin elastingas ir puikiai priglunda, o šonuose esanti kibi juosta leidžia reguliuoti dydį ir reikiamą įtempimą.

Juosmens įtvarą nėščiosioms rekomenduojama nešioti nuo 4–5 nėštumo mėnesio. Mano nuoširdi rekomendacija būtų taip ir daryti. Juk kiekvienai nėštukei svarbu jaustis gerai, kad laukimas būtų malonus ir lengvas.

Remiamas turinys