Juodkrantėje vyks rudens lygiadienio šventė

1794_509c2469424c2481291b543fb5e01ccc
Neringa
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf.

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija kviečia dalyvauti Rudens lygiadienio šventėje „Pūsk, vėjau, pūsk!”, kuri vyks rugsėjo 22 d. 19 val. Juodkrantėje, Gintaro įlankoje. Rudens lygiadienis – metas, kai Saulė, slinkdama ekliptika, atsiduria dangaus pusiaujo ir ekliptikos susikirtimo taškuose. Rugsėjo 21–23 dienomis visame Žemės rutulyje dienos ir nakties trukmė tampa vienoda.

Nuo Rudens lygiadienio nakties trukmė jau tampa ilgesnė už dienos trukmę ir toliau ilgėja. Kaip ir kiekvienas ryškus gamtos pokytis, taip ir ši diena Lietuvoje buvo nuo seno laikoma švente. Šią dieną būdavo džiaugiamasi derliumi, dėkojama dievui Žemininkui, kūrenama ugnis ant piliakalnių.  

Kuršių nerijos nacionalinio parko direkcija tradiciškai švenčia Rudens lygiadienį, sudegindama nendrines skulptūras Gintaro įlankoje. 

Šių metų Rudens lygiadienio programoje, kuri skambiai pavadinta „Pūsk, vėjau, pūsk!", koncertuos aktoriai ir muzikantai Vilija Matačiūnaitė, Gytis Šimelionis, Linas Švirinas, taip pat bus ugnies fakyrų pasirodymas bei folkloro atlikėjai – „Giedružė“ ir „Aušrinė“.

Rudens lygiadienio dieną tradiciškai atnašaujama dievybėms už išaugintą, subrandintą derlių, vyksta ugnies misterijos, tad organizatoriai kviečia pasibūti drauge ir pasidžiaugti prabėgusios vasaros darbais bei smagiai pasitikti rudenį.