Jorė Jurgita Treinytė – metų tautodailininkė ir sėkmingiausiai dirbanti tradicinė amatininkė Lietuvoje

Kaišiadorys
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Jonavos raj. savivaldybės inf.

Tradicinių amatų meistrė Jorė Jurgita Treinytė šiemet pelnė du ypatingus apdovanojimus: Lietuvos meno kūrėjų asociacijos skirtą premiją „2022 metų tautodailininkas“ ir Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos premiją „Sėkmingiausiai dirbantis tradicinis amatininkas Lietuvoje“.

Jurgitai Treinytei premijos skirtos už svarų indėlį į etninės kultūros puoselėjimą, tautinės savimonės ugdymą, tradicinių amatų puoselėjimą ir populiarinimą, taip pat tradicinių amatų gamybos įgūdžių perdavimą ir edukacinės veiklos vykdymą – Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos pripažinti ir sertifikuoti Jurgitos Treinytės gaminami tautinio paveldo produktai: šiaudinės girliandos, žvaigždės, eglutės žaisliukai, sodai, vašku marginti, skutinėti ir augaliniais dažais dažyti margučiai (A kategorija), programa „Rugio šiaudo spindesys“, taip pat suteiktas tradicinio pynimo amatomeistro vardas.

Jurgita yra mūsų krašto šviesulys. Ji nuolatinė Lietuvos dainų švenčių, tradicinių amatų mugių, stovyklų ir festivalių dalyvė. Amatininkė rengia sertifikuotų tradicinių gaminių parodas, veda edukacinius užsiėmimus, kurių metu perduoda savo amato paslaptis vaikams ir suaugusiesiems. Sertifikuota programa „Rugio šiaudo spindesys“ yra įtraukta į Kultūros paso paslaugų rinkinį. Jurgita yra floristikos būrelių Žiežmarių ir Kruonio kultūros centruose vadovė, kasmet moksleivius paruošia ir sėkmingai dalyvauja konkurse „Sidabro vainikėlis“. Kilnus Jurgitos Treinytės darbas bendradarbiaujant ir edukacinius užsiėmimus vedant Strėvininkų bei Ruklos globos namuose, mažinant kultūrinę ir socialinę atskirtį socialiai pažeidžiamoms visuomenės grupėms.

Tradicinių amatų meistrė Jurgita Treinytė aktyviai dalyvauja tiek Kaišiadorių rajono, tiek aplinkinių rajonų bendruomenių renginiuose, deramai reprezentuoja ir garsina Lietuvą užsienyje, ji viena iš labiausiai visuomenei žinomų tautodailininkų, tradicinių amatininkų.