Joniškyje paminėta Laisvės gynėjų diena

Joniškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

1991 metų sausį vienybės ir laisvės siekio vedini Lietuvos piliečiai pasiekė istorinę pergalę. Tauta atsilaikė prieš sovietinių okupantų ir vietinių kolaborantų agresiją bei bandymą karine jėga įvykdyti perversmą. Lietuviai apgynė atkurtos valstybės nepriklausomybę.

Sausio 13-ąją – Laisvės gynėjų dieną 08.15 val. vyko Joniškio rajono savivaldybės organizuota pilietiškumo pamoka moksleiviams. Savivaldybės „Youtube“ paskyroje ją galėjo tiesiogiai stebėti ir visi norintys gyventojai.

Nuotolinėje pilietiškumo pamokoje prisiminimais apie Sausio 13-ąją, 1990–1992 m. vyriausybės darbą, patirtimi ir žiniomis dalijosi kultūros istorijos tyrinėtojas, visuomenės veikėjas, straipsnių politikos, kultūros, socialinių procesų Lietuvoje temomis autorius, 1990–1992 m. – Lietuvos kultūros ir švietimo ministras, 1998–2002 m. prezidento Valdo Adamkaus patarėjas, pilietinės organizacijos Piliečių Santalka steigėjas – Darius Kuolys.

„Sausio 13-oji lietuviams yra pasitikėjimo savo jėgomis pergalė. Visuomenė ėjo ir gynė svarbiausius valstybės objektus. Žmonių apsisprendimas lėmė, kad iškovojome laisvę. Laisvė – didelis džiaugsmas, bet ir didelis iššūkis. Joniškiečiams linkiu stiprybės ir supratimo. Valstybės negalime atiduoti kitiems, nes valstybė esame mes. Išsaugosime laisvę ir valstybę, jei turėsime išminties ir stiprybės“, – pamokos metu sakė Darius Kuolys.

Po pamokos Joniškio rajono savivaldybės meras Vitalijus Gailius pakvietė Joniškio rajone gyvenančius laisvės gynėjus, prieš 32 metus gynusius sostinę ir tuo pačiu visą šalį, į susitikimą. Į susitikimą su rajono vadovais atvyko 12 Joniškio krašte gyvenančių laisvės gynėjų.

Susitikimo metu kiekvienas laisvės gynėjas prisiminė kraupius, prieš 32 metus Vilniuje vykusius įvykius, kurie tuo metu sukrėtė ne tik juos, bet ir jų šeimas, artimuosius. Prisiminimais pasidaliję joniškiečiai susitikimo metu sakė, kad tuo metu vyko į nežinią ir nežinojo, ar dar kada pamatys savo artimuosius.

Po susitikimo Joniškio rajono savivaldybės vadovai ir laisvės gynėjai prie Nepriklausomybės paminklo padėjo gėlių, uždegė atminimo žvakutes. Žuvusieji už Tėvynės laisvę pagerbti Tylos minute.