Joniškio policijos pareigūnai per dieną surado nepilnametę apiplėšusius nusikaltėlius

su meru ir vicemeru 1
Joniškis
Gailutė Smagriūnienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šiaulių AVPK

Vasario 9 d. keturi Joniškio rajono policijos komisariato pareigūnai buvo pakviesti pas Joniškio rajono merą rytinio kavos puodelio. Vitalijus Gailius panoro arčiau susipažinti su Joniškio rajono policijos komisariato Reagavimo skyriaus vyresniaisiais tyrėjais Gintaru Raguliu bei Mariumi Kaziliūnu, tyrėju Gedmantu Šiupiniu ir vyriausiąja patrule Ema Staškuviene, kurių profesionalumo dėka jau kitą dieną po įvykdyto nusikaltimo buvo sulaikyti įtariamieji.

Pranešimo apie Joniškyje įvykdytą plėšimą policija sulaukė vasario 3-iosios vakare. Draugystės g. buvo užpulta nepilnametė. Du nepažįstami jaunuoliai, manoma, ją pargriovė ant žemės ir iš rankų pagrobė mobilaus ryšio telefoną bei krepšį su pinigine. Tą vakarą pareigūnams užčiuopti įtariamųjų pėdsakų nepavyko.

Kitos dienos rytą Reagavimo skyriaus pareigūnai, peržiūrėję miesto vaizdo kameras, aptiko galimų įtariamųjų atvaizdus ir išvyko į miestą jų ieškoti. Pirmiausia pareigūnai apžiūrėjo nukentėjusiosios nurodytą užpuolikų pasišalinimo iš įvykio vietos kelią ir surado išmestą iš mergaitės atimtą krepšį, kuris buvo tuščias. Vėliau pareigūnams važiuojant Statybininkų gatve, žvilgsnis užkliuvo už trijų žingsniuojančių jaunuolių. Dviejų požymiai buvo panašūs į vaizdo medžiagoje užfiksuotų jaunuolių požymius.

Pareigūnai identifikavo jų asmenybes. Tą pačią dieną įtariamieji buvo sulaikyti ir pristatyti į areštinę. Jiems pareikšti įtarimai dėl plėšimo. 18-metis ir jau 20-ties sulaukęs jaunuolis prisipažino, padarę šį nusikaltimą. Vienas jų su teisėsaugos pareigūnais reikalų turi jau nuo praėjusių metų. Be šio ikiteisminio tyrimo, viena baudžiamoji byla dėl jo padaryto sukčiavimo jau perduota nagrinėti Šiaulių apylinkės teismui ir viena baudžiamoji byla dėl tos pačios nusikalstamos veikos – Kauno apylinkės teismui.

Jose joniškietis kaltinamas tuo, kad, paskelbęs socialiniuose tinkluose apie parduodamas kompiuterio dalis ir gavęs už jas pinigus, tų dalių pirkėjams neišsiųsdavo.