Jolitos Vaitkutės instaliacijos „(Ne)amžinos vertybės“ atidarymas

vaitkute kaukole Vygaudas Juozaitis nuotr (1)
Šiauliai
Vygaudo Juozaičio nuotr.
Tomas Pauliuščenka Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Rugpjūčio 25 d., penktadienį, 15 val. vyks iškirtinės Jolitos Vaitkutės instaliacijos „(Ne)amžinos vertybės“ atidarymas! Atidarymas vyks Šiaulių apskrities Povilo Višinskio viešosios bibliotekos (Aušros al. 62) II aukšto fojė.

Renginio metu menininkė J. Vaitkutė pristatys 3 mėnesius iš atliekų sąvartyno žemės ir kitų atliekų kurtą instaliaciją, kuri mums primena, kad tai, kas anksčiau buvo vertinga, tampa atliekomis, kurios mūsų žemėje gyvens ilgiau nei mes.   

Per retai susimąstome, kad Žemė yra viena. Jos resursus naudojame 1,75 karto greičiau, nei jie gali atsikurti, o mūsų atliekos dažnai yra ilgalaikiškesnės už mus pačius ir nesuyra kelis šimtus ar net tūkstantį metų. Ar tikrai šiukšlės yra tai, ką ateinančioms kartoms norime palikti po savęs?

Jolitos Vaitkutės kurta instaliacija padengta „sąvartyno žeme“ su joje likusiais plastiko, tekstilės, elektronikos ir kitų šiukšlių elementais. Kaukolės kaktoje įmontuota vario plokštelė, kurios palietimai sumuojami pakaušyje esančiame skaitiklyje. Tai simbolinis raginimas palikti savo žymę planetoje tvariu, ekologišku ir neeikvojančiu būdu – savo idėjomis ir mintimis.

Instaliacija primena apie skaudžią žmonijos išmetamų atliekų žymę Žemėje ir tai, kad kiekvienas esame už tai atsakingas. (Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos inf.)

 

Instaliaciją bibliotekos lankytojai galės apžiūrėti iki rugsėjo 25 d. bibliotekos darbo valandomis.  

Naktinėk kartu su biblioteka! 

Renginys NEMOKAMAS. 

Renginys yra Šiaulių miesto šventės „Šiaulių naktys“ dalis. 

Kiti „Šiaulių naktų“ renginiai: www.savb.lt

 

Renginys bus fotografuojamas, filmuojamas, todėl informuojame, kad Jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, kurie gali būti paskelbti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar kitose medijose.