PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Lapkričio 5 d. 13:34

JK parlamente pristatomas įstatymo projektas, kuriuo siekiama sukurti „nerūkančiųjų kartą“

Pasaulis

Freepik.com nuotr.

BNSŠaltinis: BNS


327493

Britų parlamente antradienį bus pristatytas naujas įstatymas, kuriuo siekiama sukurti pirmąją „nerūkančiųjų kartą“ ir kuris yra dalis vyriausybės planų sumažinti sveikatos priežiūros tarnyboms tenkantį spaudimą.

Tabako ir elektroninių cigarečių įstatymo projektas, kuriuo draudžiama rūkyti asmenims, gimusiems po 2009-ųjų sausio 1-osios, palaipsniui didinant amžių, nuo kurio galima nusipirkti tabako, yra panašus į ankstesnės konservatorių administracijos pasiūlytą įstatymo projektą.

Šis teisės aktas padėtas į stalčių anksčiau šiemet, buvusiam ministrui pirmininkui Rishi Sunakui paskelbus visuotinius rinkimus.

Tačiau naujoji ministro pirmininko Keiro Starmerio (Kiro Starmerio) leiboristų vyriausybė atgaivino šiuos pasiūlymus, kurie yra prevencinių sveikatos priemonių stiprinimo dalis.

Įstatymo projekte bus nustatyti elektroninių cigarečių reklamos ir rėmimo apribojimai, taip pat apriboti elektroninių cigarečių skoniai, pateikimas vitrinose ir pakuočių spalvingumas, siekiant sumažinti jų patrauklumą vaikams ir jaunimui.

Praėjusį mėnesį buvo paskelbta, kad kitais metais JK pagal atskirą teisės aktą bus uždraustos vienkartinės elektroninės cigaretės.

Įstatymo projekte taip pat siūloma išplėsti vietų, kur draudžiama rūkyti, sąrašą. Į jį norima įtraukti tokius objektus kaip vaikų žaidimų aikštelės ir erdvės prie ligoninių.

„Tai esminis visuomenės sveikatos teisės aktas. Tai reiškia, kad mes sukursime pirmąją nerūkančiųjų kartą mūsų šalyje. Taigi šiandien mūsų šalyje augantys vaikai niekada, niekada teisėtai negalės įsigyti cigarečių“, – sakė sveikatos apsaugos ministras Wesas Streetingas.

Tačiau jis teigė, kad Anglijoje nebus uždrausta rūkyti barų terasose.

Rugpjūtį nutekėjus informacijai apie šią idėją, barų ir restoranų sektoriaus atstovai ją kritikavo, teigdami, kad ji gali atbaidyti klientus rinkoje, kuri ir taip susiduria su ilgalaikiais pandemijos padariniais ir pragyvenimo išlaidų spaudimu.

Anglijoje, Velse ir Šiaurės Airijoje rūkymas uždarose viešose ir darbo vietose uždraustas 2007-aisiais, po to, kai 2006-aisiais panašus draudimas buvo priimtas Škotijoje.

Labdaros organizacija „Action on Smoking and Health“ teigė, kad praėjus metams po šio draudimo Anglijoje 2,4 proc. sumažėjo hospitalizacijų dėl širdies smūgių, o valstybės finansuojama Nacionalinė sveikatos tarnyba (NHS) sutaupė milijonus svarų sterlingų.

#JK#PARLAMENTAS#RŪKYMAS#KARTA