Jie mums nešė laisvę ir šviesą

Šiauliai
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Pavasarį minime gimtosios kalbos ir knygnešio dieną, todėl Lieporių gimnazijos mokiniai ir mokytojai susirinko kartu tam, kad primintų sau – lietuvių kalba mūsų stiprybė, o knygnešiai – mūsų istorijos herojai. Tada, kai carinės Rusijos valdininkai uždraudė spaudą ir raštą lietuvių kalba, jie, rizikuodami savo gyvybe, šeima, namais, slapta nešė knygas. Ji nešė laisvę ir šviesą. O knyga ir žodis – galingas ginklas. Žodžiais galima gintis ir laimėti.

Popietę pradėjo lietuvių kalbos mokytojos lietuvių liaudies daina ,,Oi ant kalno, ant aukštojo...“ 1 d klasės mokinė Austėja Liutkutė skaitė Mikalojaus Daukšos ,,Postilės“ ištrauką, kuri skamba tarsi himnas lietuvių kalbai. Trečiokės Paulina Bračkutė visus pradžiugino fleitos melodija. Kodėl reikia vaduotis iš tamsos ir skaityti? Kokia pasaulyje didžiausia biblioteka? Iš šiuos klausimus atsakymus išgirdome klausydami antrokės Agnės Gakštytės pristatymo, kuri pakvietė visus, neabejingus rašytiniam žodžiui, jungtis į gimnazijoje veikiantį knygų klubą ,,Pluma“. Mokytoja Asta paruošė dovaną – išgirdome jos skaitomą Aldonos Puišytės eilėraštį.

Gimnazijos direktorė Sigita Malinauskienė prabilo gimtąja pamario tarme ir akcentavo mūsų kalbos grožį ir senumą, kad didžiuojamės ja ir saugome, nes be kalbos – nebus ir tautos.

Gimtoji kalba, kaip ir namai, mus saugo ir globoja. Būkime verti knygnešių kovos. Būkime dabarties laikų knygnešiai. O išvykę svetur išdidžiai pasakykime: ,,Aš iš Lietuvos!“

Šiaulių Lieporių gimnazijos mokytojos Rita Norkutė, Aida Šliažienė