Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Asociatyvi Shutterstock nuotr.
Reporteris BrigitaŠaltinis: Etaplius.lt
Yra dvi esminės priežastys, dėl kurių VVS projektai žlunga. Pirma dažnai pasitaikanti klaida, tai noras pakeisti daugelį kompanijos funkcijų vienu metu. Antra klaida yra leisti seniems įpročiams ir praktikai įsigalioti naujoje sistemoje. Su tuo susiduria didelė dalis kompanijų. Jei esate atsakingas už būsimą įmonės VVS atnaujinimą, jums vertėtų pasidomėti apie MoSCoW metodiką. Tai yra puikus įrankis, kuris padeda sistemiškai apibrėžti esminius pokyčių etapus, bei užkirsti kelią seniems įpročiams kartotis. Skaitmeninė projekto valdymo dalis taipogi yra itin reikšminga, lemiant projekto sėkmę. Kodėl? Tai yra jūsų organizacinio tinklo šerdis, kuri arba gerina procesus, arba juos trikdo.
Dažnai informacinių sistemų vystytojai susiduria su painiu iššūkiu - tai vartotojų noras į būsimą VVS sudėti kiek įmanoma daugiau funkcijų, kurios teoriškai praverstų, tačiau praktiškai bus nenaudojamos. Neretu atveju toks noras būna menkai pagrįstas, apart to, jog pageidaujama kuo daugiau pasirinkimų tinkančių visiems potencialiems scenarijams. Tai lemia, kad sistema tampa komplikuota ir sudėtinga naudoti. Informacines sistemas kuriančios kompanijos praleidžia daug laiko studijuojant rinką, vartotojų tendencijas, ir programų galimybes. Menkiausi niuansai, trigdantys programos valdymo aiškumą būna optimizuojami, tad sprendimais vertėtų pasikliauti.
Paimkime Microsoft Dynamics 365 Business Central kaip pavyzdį. Business Central, kaip ir kitų tokio tipo programų, tikslas yra padėti lengvinti kompanijų darbą optimizuojant įmonės procesus, o ne apkrauti jas kompleksiškumu ir pasirinkimų pertekliumi. Siekiant sparčiai įgyvendinti VVS projektus, itin svarbu atitaikyti kompanijos programinę įrangą taip, jog ji skatintų produktyvumą. Tai turėtų būti pirmas žingsnis, siekiant VVS sėkmės. Kaip daugelis žino, VVS diegimo projektai gali trukti ilgą laiką. Programinė pusė neturėtų būti tas taškas, už kurio procesai kliūna.
Užtikrinus tai, galima judėti prie VVS strategijos. Kas yra MoSCoW metodika? Pats pavadinimas yra tik priemonė, jog būtų paprasta įsiminti metodo bazinius principus. Kiekvienas priebalsis reiškia tam tikrą etapo eigą. MoSCoW metodo siekis yra jog visi įmonės departamentai sugebėtų sklandžiai pateikti savo norus ir siūlumus. Šie skirstomi į keturias kategorijas. M – Must (Būtina), S – Should (Turėtų), C – Could (Galimai), W – Won’t (Niekaip). Absoliučiai būtini naujo VVS funkcionalumo siūlymai turėtų būti pateikiami į pirmą kategorijoją. Pirmai kategorijai vertėtų nustatyti tam tikrus siūlymų limitus. Siekiant savo interesų, visi departamentai gali didelę dalį siūlymų sudėti būtent į ją, tad bus sunku pasiekti bendrą sutarimą. Antrojoje kategorijoje dedami siūlymai, kurie svarbūs kompanijos raidai. Trečioje, siūlymai, kuriuos būtų aktualu įgyvendinti, tačiau jie užima periferinę poziciją. Ketvirtoje, siūlymai, kurie kategoriškai netinkami naujai sistemai.
Šios sistemos stiprumas slypi tame, jog aptariamo projekto eiga keičiama darant aiškius sprendimus. Ji paprasta, bet efektyvi, o paprastume dažnai slypi genialumas. Idealiu atveju, sprendimai sutaps ir su vadovybės nuomone. Svarbu atkreipti dėmesį į paskutinę, ketvirtą kategoriją. Šiose diskusijose pravartu įtraukti žmones administruojančius gaunamus skundus, bei atsižvelgti į klientų apklausas. Tai parodys pagrįstą informaciją, kuri išduos kuriuos aspektus būtina tobulinti, ir ko reikia atsisakyti naujoje sistemoje.
MoSCoW metodas leis jums sistemiškai pasverti įvairių departamentų nuomones ir ambicijas, suskirstant viską pagal svarbą. Tai padės greičiau atrasti bendrą sutarimą ir konstruktyviai judėti ties VVS projekto įgyvendinimu. MosSCoW metodą galima naudoti kiekviename sprendimų etape, taip vis labiau gryninant sprendimus. Daugelis kompanijų ją sėkmingai naudoja, tad tikrai verta pamėginti ją pritaikyti ir saviems tikslams.
Remiamas turinys