JAV viešintis Klaipėdos uosto vadovas A. Latakas ieško naujų bendradarbiavimo galimybių

20230718916A6049
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Šią savaitę kartu su Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV) besilankančia Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos vadovaujama delegacija vieši ir Klaipėdos valstybinio jūrų uosto vadovas Algis Latakas.

„Klaipėdos uostas persiorientuoja į Vakarų rinkas, kurios mums yra ypač svarbios ne kaip tranzitinei šaliai, kuri vežė krovinius iš Rytų. Mūsų siekis yra tapti atramos uostu, per kurį vyktų Vakarų prekyba. Šiandien pas mus milžiniškas kiekis konteinerių, kurie eina iš JAV. Jais atgabenami automobiliai, nes yra didžiulis poreikis. Tad bendradarbiavimas su nutolusiais uostais, naujų rinkų paieška, žinių, kad Klaipėdos uostas konkurencingas, teikiantis kokybiškas paslaugas, sklaida šiandien ypač aktuali“, – pranešime cituojamas Uosto direkcijos generalinis direktorius A. Latakas.
 
Vizito metu jau aplankytas Los Andželo uostas, kuriame pernai krauta apie 9,9 mln. TEU konteinerių per metus. Iš 25 čia veikiančių terminalų 7 yra konteinerių terminalai. Lankomasi Huenemo uoste.
 
„Apsilankymas uostuose – tai ir patirties, žinių apsikeitimas uostų krovos, organizavimo, laivų planavimo, žalumo srityse. Mes sakome: uostas yra vartai į pasaulį. Tačiau labai dažnai uostas suformuoja pirmą įspūdį apie valstybę. Tad ir šiuo atveju uostas, pristatydamas save, atveria vartus į mūsų šalį“, – pabrėžė A. Latakas.
 
Bendrai jūrinė prekyba tarp JAV ir Klaipėdos 2022 metais Klaipėdos uostui generavo daugiau nei 2 mln. t krovinių. Pastaraisiais metais aktyvėjo bendradarbiavimas su JAV jūrinio transporto srityje.