PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Pasaulis2024 m. Lapkričio 23 d. 15:24

JAV analitikai: artimiausiomis dienomis Rusija gali paleisti daugiau eksperimentinių balistinių raketų

Pasaulis

Balistinė raketa (asociatyvi nuotr.) / Scanpix

ELTA.LTŠaltinis: ELTA.LT


330621

Artimiausiomis dienomis Rusija gali paleisti daugiau eksperimentinių raketų „Orešnik“ arba panašių balistinių raketų, siekdama tokio paties retorinio poveikio, teigia Vašingtone įsikūrusio Karo tyrimų instituto (ISW) analitikai.

Šaltiniai Rusijoje tvirtino, kad Rusija lapkričio 23–24 d. uždarys dalį savo oro erdvės raketos bandymui, tačiau nenurodė, kokio tipo raketas išbando Rusijos pajėgos. Ukrainos vyriausiosios karinės žvalgybos valdybos (HUR) viršininko pavaduotojas generolas majoras Vadymas Skibickis penktadienį perspėjo, kad Rusija veikiausiai turi iki dešimties raketų „Orešnik“ ir kad ateityje greičiausiai atliks visų šių raketų bandomuosius paleidimus.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas ir Rusijos karinė vadovybė ir toliau liaupsina balistinę raketą, kurią Rusijos pajėgos paleido į Ukrainą lapkričio 21 d., tikėtina, norėdamos dirbtinai išpūsti lūkesčius dėl Rusijos galimybių ir paskatinti Vakarus ir Ukrainą susilaikyti, teigia ISW analitikai.

Penktadienį V. Putinas, susitikęs su Rusijos gynybos ministerijos vadovybe, gynybos pramonės atstovais ir raketų kūrėjais, pabrėžė, kad raketa „Orešnik“ nėra modernizuota sena sovietinė raketa, o sukurta Rusijos konstruktorių „remiantis moderniais, pažangiausiais pokyčiais“. Tačiau JAV ir Ukrainos pranešimuose pabrėžiama, kad „Orešnik“ nėra naujas Rusijos pajėgumas.

Pentagono atstovė spaudai Sabrina Singh pareiškė, kad vidutinio nuotolio balistinė raketa, kokią Rusija paleido į Ukrainą, yra sukurta pagal ankstesnį Rusijos tarpžemyninės balistinė raketos „RS-26 Rubež“ modelį. Ji taip pat sakė, kad Ukraina jau patyrė Rusijos atakas, per kurias buvo paleistos raketos su „žymiai didesnėmis“ nei „Orešnik“ galvutėmis.

Lapkričio 21 d. Rusijos paleista balistinė raketa nėra iš esmės naujas Rusijos pajėgumas, teigia ISW analitikai.

„Rusija gauna naudos iš retorikos apie lapkričio 21-osios smūgį ir veikiausiai tikisi, kad kurstydama susirūpinimą dėl raketos „Orešnik“ paleidimo paskatins Vakarus atšaukti paramą Ukrainai“, – sakoma ISW pranešime.