Jaunuosius kūrėjus „Medūza“ suvienijo bendrai kūrybai

Šiauliai
Augustės Tomkutės nuotr.
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Liepos 24–26 d. Šiauliuose įvyko medijų festivalio „Medūza“ menininkų kūrybinės dirbtuvės, kurias organizavo VšĮ „Begemotas“ komanda. Dešimt jaunų kūrėjų iš Šiaulių, Kuršėnų, Joniškio ir Kauno dalinosi kūrybinėmis idėjomis ir diskutavo apie juos jaudinančias socialines problemas.

Šios dirbtuvės buvo įžanginis medijų ir performansų festivalio „Medūza“ renginys. Rugpjūčio mėnesį drąsių žiūrovų lauks Artūro Areimo teatro spektaklis „Nothing Hurts“ Šiaulių Dailės galerijoje, smalsius kvies kartu su Šiaulių jaunųjų technikų centru organizuojamas edukacijų vakaras, o muzikinių ritmų gerbėjai galės siausti „Dj Battle“, kuris bus organizuojamas Šiaulių universiteto bibliotekos kiemelyje. Visus šiuos renginius papildys menininkų kūrybinėse dirbtuvėse sukurti darbai.

„Tai buvo kiek neįprastos dirbtuvės, kuriose nebuvo kažkokių meistrų, autoritetų, kurie dalintųsi savo patirtimi, meistriškumu. Mūsų siekis buvo suteikti dalyviams palankią erdvę, formatą ir kūrybinę laisvę,– teigė dirbtuves organizavusios VšĮ „Begemotas“ komandos nariai.

Dirbtuvių pabaigoje dalyviai dalijosi savo patirtimis, pastebėdami, kad darbas tarp kitų kūrėjų, grupėje, vyksta kitaip –aktyviai dalintasi pastebėjimais, kritika, kūrybinėmis paslaptimis. „Čia ne tik darbą sukūrėme, bet paaugome kaip kūrėjai. To reikia ne kas pusmetį, ne kas metus, bet reguliariai, kad galėtume tobulėti, mokytis iš kitų“, – savo mintimis dalinosi tapytoja Eva Buzaitė.

Kitiems dalyviams kilo naujų idėjų ar kūrybinių sumanymų: „Sukūriau darbą, kurio galbūt nebūčiau sukūrusi. Taip pat kilo idėja portretų ciklui, įamžinti savo pažįstamus, taip savotiškai su jais suvesti sąskaitas“, – reflektavo kūrėja Gitana Evseičikaitė.

Dirbtuvių tikslas – per menininkų naudojamas kūrybos priemones pažvelgti į Šiaulių miesto šiandienybę, ją reflektuoti sukuriant socialiai aktyvius meno kūrinius, kuriuos, atgimstant įvairiausiais formatais, bus galima pamatyti medijų ir performansų festivalio „MEDŪZA“ renginių metu bei nuspręsti, ar menininkams pavyko pasiekti užsibrėžto tikslo.

Kūrybinės dirbtuvės užsibaigė Fotografijos muziejuje, kur dalyviai susipažino su pinholės edukacija ir galėjo patys išbandyti vieną iš senosios fotografijos rūšių.