PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2022 m. Birželio 1 d. 10:57

Jaunuoliai miškų apsuptyje generavo idėjas žaliajam verslui

Lietuva

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


218602

Šiaulių rajone, miško apsuptyje esančioje sodyboje jaunuoliai iš penkių valstybių dalyvavo keturias dienas vykusioje tarptautinėje CEFEC akademijoje. Programos tikslas – skatinti jaunuolius sugeneruoti idėjas socialiniam, žaliąją ekonomiką skatinančiam verslui įkurti. Gamtos išsaugojimas ir tvarumo filosofija jau nėra tik madingos sąvokos, bet neišvengiama būtinybė, jeigu norime išsaugoti gamtą ir pasaulį ateities kartoms, mano akademijos rengėjai.

 

screenshot-2022-06-01-at-10-47-20.png

screenshot-2022-06-01-at-10-46-55.png

Paskata jaunuoliams

Jaunuoliai susirinko iš Lietuvos, Lenkijos, Rumunijos, Graikijos ir Ispanijos. Tikslinis amžius – 18–29 m. Su jaunuoliais dirbo įvairūs lektoriai, verslininkai iš Italijos, Jungtinės Karalystės, Slovėnijos, Rumunijos ir Lietuvos. Projektą koordinavo Šiauliuose veikianti VšĮ „Žmogiškųjų išteklių stebėsenos ir plėtros biuras“, kuris yra tarptautinės organizacijos CEFEC dalis.

„Mūsų tikslas šioje gražioje vietoje suburti jaunuolius, kurie turėtų galimybę bendrauti su mūsų tarptautinės organizacijos partneriais ir Lietuvos verslininkais, generuoti įvairias verslo idėjas. Galbūt jaunuoliai taps verslininkais ar imsis socialinio verslo“, – sako Asta Jaseliūnienė, VšĮ „ŽISPB“ direktorė, CEFEC prezidentė.

Minčių lietus

Projekto tikslas buvo stovykloje paskatinti jaunuolius išgryninti socialinio, žaliojo verslo idėjas. Pasak Petru Vasile Gafiuc, CEFEC plėtros vadovo, Bucovina Institute vadovo (Rumunija), Europos Sąjungos inicijuotas žaliasis susitarimas skatina verslą ir visuomenę vystyti tvarumo filosofiją Europoje, išsaugoti gamtos išteklius.

Į stovyklą jaunuoliai jau atvyko su pirminėmis idėjomis, kurias dirbdami komandose minčių lietaus principu turėjo išplėtoti dirbdami su mentoriais ir verslininkais. Galutinis rezultatas – konkretus verslo planas, verslo „start-up“ projektas, kurį galėtų finansuoti Europos fondai ar verslo asociacijos. CEFEC organizacija turi platų tarptautinį partnerių tinklą. Viena iš partnerių iš Jungtinės Karalystės pristatytų idėjų – medienos perdirbimas.

„Tikimės, kad ši vieta įkvėps jaunuolius kurti verslą arčiau gamtos, išsaugant gamtą, bet taip pat mes kalbame apie tvarumą. Nežinau, ar tai buvo planuota iš anksto, bet pristatyti medienos perdirbimą viduryje miško, tai unikalu“, – kalbėjo Petru Vasile Gafiuc.

Tarptautinis finansavimas

Pasak CEFEC plėtros vadovo, projekto eigoje jaunuolių turimas verslo planas gali keistis. Galbūt eigoje paaiškės, kad idėjos neįmanoma įgyvendinti dėl teisinio reguliavimo ar kitų priežasčių. „Start-up“ verslui pradžioje sudėtinga gauti didžiulį finansavimą.

„Mūsų praktika rodo, kad tik trečdalis tokių verslo idėjų išgyvena ilgiau nei tris metus. Tad tikimės, kad iš šitų trisdešimties jaunuolių bent dešimt pateiks tikrai geras idėjas, kurias bus galima įgyvendinti tarptautiniu mastu“, – sako Petru Vasile Gafiuc.

Renginys iš dalies finansuojamas Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų fondo lėšomis. Projektą „Bridge for Social Entrepreneurship“ (Nr. 1-LMFB03609/2022) įgyvendina VšĮ ŽISPB