Jaunųjų marijampoliečių konkursas „Verslumo Šuolis‘24“ skatino domėtis finansinio raštingumo sritimis

resize_1472x924_dcz_7511
Marijampolė
Marijampolės savivaldybės nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Marijampolės savivaldybė

„Verslumo Šuolis‘24“ konkursas, kurį organizavo Mantingos labdaros ir paramos fondas kartu su Marijampolės savivaldybės švietimo įstaigomis, yra puikus pavyzdys, kaip skatinant domėtis verslumo ir finansinio raštingumo sritimis galima įtraukti įvairias žaidybines formas ir kūrybines veiklas.

Šio renginio dalyviai – moksleiviai nuo pirmos iki dvyliktos klasės – turėjo galimybę eksperimentuoti, kurti ir įgyvendinti savo idėjas įvairiose finansinio raštingumo srityse. Tai ne tik skatino jų kūrybiškumą, bet ir padėjo suprasti verslo ir finansų svarbą kasdieniame gyvenime.

Priešmokyklinukai, pirmos ir antros klasės moksleiviai kūrė „ateities pinigus“, trečios ir ketvirtos klasės moksleiviai kūrė finansų personažus, penktos ir šeštos klasės moksleiviai kūrė komiksus taupymo tema, septintos ir aštuntos klasės moksleiviai kūrė finansų labirintus, o moksleiviai nuo devintos iki dvyliktos klasės pabandė sukurti savo verslus.

Ši iniciatyva rodo, kad žaidybinės formos gali būti efektyvus būdas skatinti verslumo ir finansinio raštingumo srityse. Per tokias veiklas vaikai gali išmokti svarbių gyvenimo įgūdžių, tokių kaip pinigų valdymas, investavimas, verslo plėtra, ir kartu jie gali įgyti kūrybiškumo ir komandinio darbo įgūdžių. Tai yra puikus būdas formuoti stiprią ir pasiruošusią ateičiai jaunąją kartą.