Sportas2018 m. Spalio 27 d. 11:59

Jaunosios Lietuvos rankininkės išplėšė lygiąsias prieš Lenkiją

Lietuva

58101

Vilniuje vykstančio penktojo tarptautinio Lietuvos rankinio patriarcho Janio Grinbergo atminimo rankinio turnyro, kuriame dalyvauja 12 komandų iš septynių šalių, pirmąją dieną - penktadienį - netrūko atkaklių ir rezultatyvių rungtynių. Jaunučių merginų (gim. 2002 m.) grupėje Lietuvos rinktinė sužaidė lygiosiomis 31:31 (16:19) su bendraamžėmis iš Lenkijos.

8-ąją min. lietuvės pirmavo 7:3, vėliau rezultatas buvo lygus 10:10, o po pirmojo kėlinio 19:16 pirmavo lenkės. 46-ąją min. lietuvės atsiliko 22:27, bet sugebėjo išplėšti lygiąsias. Iki rungtynių pabaigos likus 28 sek., rezultatą išlygino Ignė Urnikytė. Ji realizavo 7 m baudinį. Paskutinė lenkių ataka buvo nesėkminga.

Lietuvos rinktinei net 11 įvarčių pelnė Silvija Mackonytė, 7 - Mantė Voskresenskaja, 4 - Deimantė Burbaitė, po 3 - I. Urnikytė ir Gabrielė Skilandytė.

„Mums rezultatas labai geras. Džiaugiamės, kad merginos vykdė joms iškeltas užduotis. Svarbiausia buvo apsiginti nuo greitų lenkių atakų. Žaidėme be traumuotų visų trijų „centrų“ - Donatos, Dominykos ir Ievos, todėl teko ieškoti, kas galėtų jas pakeisti. Antrajame kėlinyje tokią žaidėją radome - Kamilė Stanelytė gerai atliko „centro“ vaidmenį. Šis turnyras ir skirtas įvairiems ieškojimams bei bandymams, - sakė Lietuvos rinktinės vyriausioji trenerė Rita Urnikienė. - Mūsų komandai koją kiša didelė baimė. Vis sakome žaidėjoms, kad jos nebijotų, bet su jauduliu kai kurioms susitvarkyti dar sunku - virpa lūpos, veidai išbalę. Kitų metų birželį mūsų laukia Europos paplūdimio rankinio čempionatas, o rugpjūtį - Europos čempionato kvalifikacija. J. Grinbergo atminimo turnyras mums labai reikalingas ir organizuojamas pačiu laiku“.

Kitose šios grupės rungtynėse Baltarusijos rinktinė 43:32 (21:19) nugalėjo Latvijos atstoves.

Jaunučių vaikinų (gim. 2002 m.) grupėje Lietuvos rinktinė 26:35 (15:21) nusileido Lenkijos rankininkams.

12-ąją min. lietuviai pirmavo 9:7, bet 18-ąją. min. lenkai persvėrė rezultatą 13:12 ir vėliau nutolo. Po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 21:15, o 51-ąją min. - 30:20.

Lietuvos rinktinėje (vyr. treneris Tomas Barysas) nesustabdomas buvo Rokas Palskys. Jo sąskaitoje - net 16 įvarčių. 4 įvarčius pelnė Marius Gvergždys, 3 - Airidas Petronis.

Liuksemburgo komanda šioje grupėje 28:21 (17:12) įveikė Latvijos rankininkus.

Jaunių merginų (gim. 2000 m) grupėje Lietuvos rinktinė 28:29 (14:17) pralaimėjo iš metais vyresnių rankininkių sudarytai mūsų šalies rinktinei. Pergalingą įvartį, likus žaisti 5 sek., mūsų šalies jaunių (iki 19 metų) rinktinei pelnė Greta Rinkevičiūtė. Ji realizavo 7 m baudinį. G. Rinkevičiūtė iš viso įmetė 9 įvarčius.

6 įvarčius nugalėtojoms pelnė Emilė Aglinskaitė, 4 - Kamilė Sparnauskaitė.

Lietuvos jaunių rinktinei 8 įvarčius pelnė Aušra Šponė, po 5 - Akvilė Tolvaišaitė ir Inga Sadauskaitė.

Kitose šios grupės rungtynėse Ukrainos komanda 29:27 (13:16) nugalėjo Suomijos rankininkes.

Turnyras, kurį organizuoja Lietuvos rankinio federacija (LRF) ir Lietuvos rankinio teisėjų asociacija (LRTA), baigsis sekmadienį. Iš viso bus sužaista 18 rungtynių.