Jaunimo parke iškelta daugiau nei 60 inkilų

a80dbad12bd08d44042ecb9b8289f9f54147f4e9747ba76818429ba8a05b6aa8
Alytus
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Alytaus miesto savivaldybė

Iš šiltųjų kraštų sugrįžę paukščiai turi naujus namus. Tie naujieji namai – daugiau nei šešios dešimtys inkilų, kuriuos Jaunimo parke ketvirtadienio popietę kartu su miškininkais kėlė Alytaus miesto mokiniai.

Į kasmet vykstančią paukščių inkilų kėlimo akciją „Padovanokime namus sparnuočiams” susirinkusius vaikus pasveikino Alytaus miesto savivaldybės meras Nerijus Cesiulis.

„Šiandien iškeltuose inkiluose netrukus apsigyvens paukščiai. Džiaugiuosi, kad Jaunimo parke atsiras vieversių ar kitų paukščių, kurie savo čiulbėjimu džiugins mūsų gyvenimą. Ši akcija vyksta kasmet, tad tikiuosi, kad inkilus mes kabinsime jau kitoje miesto vietoje, o dabar išsirinkite labiausiai jums patinkantį medį, pakabinkite jame inkilą ir po kurio laiko sugrįžkite pasižiūrėti, ar jame kas nors apsigyveno“, – sakė miesto vadovas.

Ornitologas Gediminas Petkus džiaugėsi pastebintis, kad namus paukšteliams kasmet dovanoja vis daugiau vaikų, ir dėkojo jiems už aktyvų dalyvavimą akcijoje.

Pasibaigus Alytaus Dainavos progimnazijos mokinių muzikiniams pasirodymams, vaikai kartu su Valstybinės miškų urėdijos Prienų regioninio padalinio miškininkais kibo į darbus – į Jaunimo parke augančius medžius vieną po kito kėlė įvairaus dydžio ir spalvų inkilus. Keletą inkilų kartu su mokiniais iškėlė ir Alytaus miesto savivaldybės vadovai.