Jaunimo delegacija iš Klaipėdos miesto dalyvavo tarptautiniame „LevelUp“ renginyje Briuselyje

Jaunimo delegacija iš Klaipėdos miesto dalyvavo tarptautiniame „LevelUp“ renginyje Briuselyje
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Spalio 28-29 d. Belgijos sostinėje Briuselyje vykęs jaunimo renginys „LevelUp!“ subūrė daugiau nei 1200 vietinių aktyvistų ir suteikė jiems erdvę profesiniam tobulėjimui bei socialiniams pokyčiams paspartinti. Dalyvauti „LevelUp“ galėjo bet kuris Europos Sąjungos valstybės narės pilietis nuo 18 iki 30 metų. Renginyje Lietuvą atstovavo vienintelė Klaipėdos 20-ies aktyvių jaunuolių delegacija iš įvairių jaunimo ir su jaunimu dirbančių organizacijų.

Jaunimas turėjo galimybę dalyvauti net 24 skirtingose paskaitose – dirbtuvėse, trunkančiose po valandą laiko. Paskaitų ir dirbtuvių tikslas – stiprinti savo turimus gebėjimus ir ugdyti naujus įgūdžius jaunimo politikos srityje. Paskaitų ir dirbtuvių programa buvo suskirstyta į 3 skirtingas sritis: interesų gynimo, komunikacijos ir organizavimo.

Kiekvienos srities veiklos supažindino su naujomis galimybėmis kaip tvirčiau ir paprasčiau įsitvirtinti šių dienų technologijų pasaulyje. Savo patirtimis su renginio dalyviais pasidalijo ir  Europos Parlamente bei Europos Komisijoje dirbantys asmenys. Klaipėdiečiai taip pat turėjo galimybę išgirsti įkvepiančią Europos tarybos pirmininkės Robertos Metsolos kalbą ir dalyvauti diskusijoje apie jaunimo politiką.

Jauniems žmonėms šis tarptautinis renginys buvo puikus šansas susidėlioti iš naujo savo moralinių vertybių bei prioritetų sąrašą ir pasisemti patirties apie įvairių veiklų, susijusių su jaunimo politika, organizavimą. Taip pat skirta laiko ir pramogoms: po paskaitų skirta laiko Europos jaunimo metų paminėjimui, apsilankymui Parlamentariume bei Europos istorijos namuose. Šauni  klaipėdiečių grupė aktyviai ir organizuotai dalyvavo visose paskaitose, organizacijų mugėje ir klausėsi plenarinių sesijų. Naujos patirtys, naujos ir nematytos vietos, sutikti  žmonės leido sukaupti didelį bagažą patirčių ir jas parsivežti į Lietuvą. Džiugu, kad Klaipėdos jaunimas turi galimybę dalyvauti tarptautiniuose renginiuose ir gali savo patirtimi dalintis su kitų šalių jaunimu.