Jaukumas ištisus metus: 3 šilčiausi interjero dizaino stiliai

Jaukumas ištisus metus: 3 šilčiausi interjero dizaino stiliai
Lietuva
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Ne paslaptis, kad žiemos šventinis laikotarpis džiugina dėl neišvengiamo jaukumo tiek namuose, tiek lauke: lemputės, eglutės ir kitokie žibantys papuošimai suteikia vidinės šilumos ir atpalaiduoja nuo visus metus sekiojusių rūpesčių. Kaip bebūtų, yra ir kita medalio pusė – pasibaigus šiam laikotarpiui neretai vėl atsiduriame pilkoje aplinkoje ir laukiame kitų metų. Išvengti nuobodumo namuose galite tiesiog pasirinkę tinkamą interjero stilių, kuris suteiks šilumos ir jaukumo ištisus metus.

Kaimiškas stilius

Kaimiškas stilius jau daugelį metų nepalieka populiariausių interjero dizaino stilių viršūnių – kartais atsiduria žemiau, kartais aukščiau, tačiau neabejotinai visada yra vertinamas ir mylimas. Kad ir kaip būtų ironiška, šį stilių dažniausiai renkasi miestiečiai. Išsiilgę kaimiškos idilės, pradeda ją kurti savo erdvėje – nesvarbu, ar tai namas pramoniniame rajone, ar viršutinio aukšto butas centre. Tokį kaimišką interjero dizaino stilių įrengti nėra itin sunku, tereikia atkreipti dėmesį į keletą būtiniausių taisyklių. Kone svarbiausia iš pastarųjų – tai šiltos, žemiškos spalvos ir jų atspalviai: ruda, smėlinė, balta, o akcentams rinkitės prigesintą raudoną, mėlyną, žalią ar geltoną. Karaliaujančios tekstūros – geležis, varis, alavas, žalvaris ir mediena, o ūkiški atributai, pagalvėlės, kilimai ir augalai puikiai pasitarnaus kaip dekoro elementai. Viską vainikuoti galite didžiuliu veidrodžiu ir maloniai vakarais pleškančiu židiniu.

 

Bohemiškas stilius

Bohemiškas stilius prasidėjo XIX a. Paryžiuje, kai buržuazinio gyvenimo būdo atsisakę menininkai persikėlė į kitas miesto vietoves, kur visą dėmesį sutelkė meninei išraiškai ir vaizduotei, o ne turtams ir statusui – būtent tokiomis vertybėmis bohemiškas interjero dizaino stilius ir turi pasižymėti. Šio stiliaus spalvų paletėje vyrauja švelnūs mėlyni, žali, raudoni, oranžiniai, violetiniai ir kitų spalvų atspalviai bei sodrūs gamtos tonai. Įvairūs tarpusavyje kaitaliojami raštai ir medžiagos išreiškia tarytum žydinčią dvasinę būseną – nebijokite eksperimentuoti. Pakabinti kilimai, pagalvėlės, šilti pledai ir įmantriai išraižytas kavos staliukas puikiai įrėmins visą patalpą, o skirtingos tekstūros padės išvengti nuobodaus paprastumo. Dar vienas svarbus akcentas – augalai. Kuo vešlesni ir didesni, tuo labiau tiks prie bendros kambario harmonijos. Galiausiai, išsirinkę neįprastą toršerą ne tik dar labiau pagyvinsite kambarį, tačiau galėsite mėgautis ir puikiu šviesos šaltiniu vakarais ar apsiblaususiomis popietėmis.

Retro stilius

Nors ir vintažinis retro stilius pasižymi ryškiomis spalvomis ir neįprastomis formomis, jaukumo tokio interjero dizaino kambaryje netrūksta. Spalvingi ir išskirtiniai meno kūriniai bei kitos dekoracijos puikiai prisideda prie bendros kambario visumos, o tokie senus laikus menantys atributai, kaip žalios bankininkų lempos, vinilinės plokštelės ar blusturgyje atrastas kavos staliukas suteiks širdžiai ypatingos šilumos ir padės išvengti prieš tai minėtų drąsių spalvų ir formų šoko.

Kad ir kokį stilių nuspręstumėte pasirinkti, neišvengiamai reikės ieškoti atitinkamų dekoracijų ir kitų detalių. Tam, kad nereikėtų vargintis ir kapstytis skirtingose parduotuvėse, rekomenduojame pasidomėti PEPCO asortimentu – neabejojame, kad tarp įvairių stilių dekoracijų, spalvų ir tekstūrų atrasite širdžiai artimiausių idėjų namams, padėsiančių įsikurti nuosavą, visus metus jaukią ir šiltą erdvę.

 

Reklama