Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Žydrūnas PilitauskasŠaltinis: Etaplius.lt
Kaip ir Savivaldybės tarybos, taip ir Jaunimo reikalų tarybos posėdis buvo organizuotas nuotoliniu būdu. Gegužės 12 dieną šios Tarybos nariai, be kitų klausimų, kalbėjo ir apie neįvykusį Plungės rajono jaunimo apdovanojimų renginį. Nugalėtojai buvo išrinkti internetu gegužės pradžioje, bet nei statulėlės, nei diplomai dėl tebesitęsiančio karantino geriausiųjų dar nepasiekė. Nutarta, kad šią situaciją reikės ištaisyti.
Geriausius išrinko, bet neapdovanojo
Kasmet vykstantis Plungės rajono jaunimo apdovanojimų renginys, kaip ir daug kitų renginių, „nuplaukė“ užėjus koronavirusui. Jaunimo reikalų tarybos nariams dvi aktyvistės – Monika Arlauskaitė ir Auksė Rūsytė pasakojo, jog balsavimas įvyko virtualioje erdvėje. Buvo dešimt nominacijų, į jas pasiūlyti kandidatai. Po balsavimo paaiškėjo, kas laimėjo. Išrinktas metų jaunimo lyderis, sportininkas, geriausias moksleivis, savanoris, metų proveržis, kūrybiškiausias jaunuolis, geriausias jaunimo projektas ir kt. Kol kas viskas taip ir liko, tad merginos teiravosi, ar geriausieji, labiausiai nusipelnę Plungės miestui ir rajonui bus kaip nors įvertinti? Gal padėkomis ar statulėlėmis?
Mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Mantas Česnauskas, Tarybos narys Jonas Mockūnas pritarė, jog, jei įvyko balsavimas, reikia geriausiuosius apdovanoti. Su tuo sutiko ir kiti posėdžiautojai. Nutarta, kad teks palaukti, kol labiau atlaisvės karantino sąlygos, ir tada pirmų vietų nugalėtojams bus įteiktos statulėlės, o antras ir trečias vietas užėmusieji gaus diplomus.
Savanorių mokymui pridės,stovyklai – ne
Jaunimo reikalų taryboje buvo svarstoma VšĮ Vaikų ir jaunimo centro „Džiaugsmo slėnis“ paraiška. Minėta viešoji įstaiga (registruota Plungės rajone, Eivydų kaime), dar žinoma kaip stovykla „Draugai“, būtent tuo ir užsiima – vaikų ir jaunimo sporto bei kūrybinio užimtumo stovyklų organizavimu, projektų vykdymu.
Direktorė Jūratė Gineitienė pasakojo, jog pateikė paraišką savanorių mokymui finansuoti. Jaunimui bus organizuojami dviejų dienų savanorystės teoriniai mokymai, pereinantys į praktinius užsiėmimus. Reikia pinigų lektoriams, apgyvendinimo ir maitinimo išlaidoms padengti. Lėšų prašoma mokymams ir, jei liks, – stovyklos veikai. Iš Plungės rajono mokytis bus pakviesta 20 savanorių (nuo 17-ikos metų). Jau yra užsiregistravę devyni. Paskui jie galės dirbti vasaros stovyklose su vaikais.
Tarybos narė Vida Bondauskienė domėjosi apie savanorių išsilavinimą ir atsakomybę dirbant su jaunaisiais stovyklautojais. J. Gineitienė sakė, jog atsakomybę prisiima ji pati, o savanoriai būna moksleiviai ir studentai, galintys būti stovykloje 24 valandas per parą, 7–10 dienų. Ne vienas ir pats yra buvęs stovyklautojas. Dar pasakojo, jog šiemet mokymai planuojami Plungės rajone, prie Platelių, o stovyklos prasidės nuo birželio pabaigos Mažeikių rajone, Renave. Beje, ir stovyklauja „Draugų“ stovykloje ne tik „išgalinčių“ tėvų vaikai, bet ir socialiai remtinų šeimų atžalos, nes kelialapius nuperka rėmėjai, įmonės, ar net pati stovykla padengia išlaidas.
M. Česnauskas sakė pritariantis lėšų skyrimui iš Jaunimo reikalų tarybos tik savanorių apmokymams. Tokios pat nuomonės buvo ir Ž. Purauskis, pasvarstydamas, ar dviejų dienų mokymams reikia 400 eurų. Pridūrė, jog stovyklų finansavimo programa yra atskira.
Dar kiek padiskutavus, J. Gineitienei patarta pakeisti paraišką – nurodyti, kad prašoma pinigų konkrečiai tik savanorių mokymams. Apie sprendimą jai pažadėta pranešti vėliau.
Jaunimo veikla per karantiną
Jaunimo reikalų tarybos nariai taip pat peržiūrėjo ir pakoregavo 2020 metų veiklos planą, išklausė jaunimo organizacijų atstovų pasisakymus, ką jie veikia per karantiną.
Viešosios įstaigos Plungės atviras jaunimo centras (įstaiga yra įsikūrusi Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos ketvirtame aukšte) direktorius Egidijus Vaškelevičius pasakojo, kad visa jų veikla persikėlė į internetą, be to, bendravimas vyksta telefonu, žinutėmis.
Dabar stengiamasi jaunimą įtraukti į įdomias veiklas virtualioje erdvėje: jau vyko elektroninės sporto varžybos, nuotolinės protų kovos, nuotraukų konkursas karantino tema. Kuriami ir platinami video filmukai (pavyzdžiui, kaip pasigaminti apsauginę kaukę). Bet visi labai pasiilgo gyvo bendravimo, ir, kaip svarstė E. Vaškelevičius, gegužės 18-ąją planuojama pradėti darbą normaliau. Tiesa, iš pradžių lauke, laikantis atstumo ir kitų reikalavimų, o paskui jau ir patalpų viduje.