Jau gauta per 1 tūkst. grasinimų dėl sprogimų

photo-1360230
Lietuva
Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Antradienį iki 10 valandos Lietuvos policija iš įvairių įstaigų gavo per 1 tūkst. pranešimų apie grasinimus dėl sprogimų, tačiau šįkart ragina neskubėti evakuoti žmonių ir iš pradžių įvertinti situaciją.

Kol kas saugumo užtikrinimo planas „Skydas“ įvedamas tik Vilniuje, Santariškėse esančiame darželyje.

„Ant stogo rastas įtartinas daiktas, įvestas planas „Skydas“, važiuos patikrinti „Aro“ išminuotojai“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas Ramūnas Matonis.

Vilniaus apskrities policijos atstovė Julija Samorokvskaja BNS sakė, kad Santariškių vaikų lopšelyje darželyje ant stogo buvo rasti įtartini paketėliai, apie tai buvo pranešta 8.45 val., dėl radinio nuspręsta vykdyti evakuaciją. 

Apie įvykį pranešta Antiteroristinių operacijų rinktinei „Aras“, ugniagesiams, greitosios medikams. 

R. Matonis anksčiau BNS tvirtino, kad pranešimai pradėti gauti maždaug nuo 2 valandos nakties.

Antradienį policija paruošė ir savivaldybėms išsiuntė naujas rekomendacijas, kaip reaguoti į šias pasikartojančias situacijas.

„Pagrindinė šių rekomendacijų mintis – neskubėti evakuoti žmonių ir nutraukti veiklą, o pirmiausiai paskambinti policijos duotu telefonu, ką toliau daryti. Jeigu nėra daugiau informacijos, nerasta daiktų po nakties, apžiūrėjus patalpas nieko įtartina nėra, tokiu atveju reikia tęsti veiklą ir nekreipti dėmesio į tokius pranešimus“, – BNS sakė Policijos departamento atstovas R. Matonis.

Pranešimai, kaip ir anksčiau, gauti iš mokyklų, darželių ir kitų įvairių institucijų.

Pirmadienio naktį Lietuvos policija ir 1,5 tūkst. adresatų buvo gavusi elektroninius laiškus su identišku tekstu, kad švietimo įstaigose, savivaldybių patalpose ir kituose viešuose objektuose padėti sprogmenys.

Laiškuose nurodoma, kad sprogimai įvyks pirmadienį, 12.12 val., tačiau grasinimai nepasitvirtino, vėliau įstaigoms leista grįžti į patalpas, prieš tai policija ragino vidurdienį pranešimus apie sprogmenis gavusių įstaigų darbuotojus palikti pastatus.

Praeitą penktadienį Lietuvoje buvo gauta 900 pranešimų apie neva užminuotus Lietuvos darželius ir mokyklas, jie visi buvo melagingi. Tokių pranešimų buvo ir savaitgalį.

Valstybės saugumo departamento teigimu, tikėtina, jog tokie platinami pranešimai yra koordinuota ataka, kuri vykdoma priešiškų valstybių iniciatyva.