Japonų publicistės Kumiko Hilano vizitas Anykščiuose

Japonų publicistės Kumiko Hilano vizitas Anykščiuose
Anykščiai
Anykščių rajono savivaldybės nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Anykščių rajono savivaldybė

Lapkričio 20 d. Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius Anykščiuose sutiko garbią viešnią – japonų publicistę Kumiko Hilano, kuri 2010 m. išleido knygą „Japonija už kalvos“ apie Steponą Kairį ir per jo asmenybę pasakojamą mūsų valstybės 100 metų istoriją.

Būtent šio Vasario 16-osios akto signataro, pirmųjų lietuviškų knygelių apie Japoniją autoriaus Stepono Kairio dėka užsimezgė ryšiai su Japonijos ambasada.

Visą dieną trukusio vizito   metu viešnia apsilankė Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje, Stepono Kairio gimtinėje Užunvėžiuose bei Kurkliuose, kur šalia Stepono Kairio vardo mokyklos šį pavasarį pasodintas sakurų parkas.

Susitikimo L. ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje metu buvo aptariami Anykščių ir Japonijos sąlyčio taškai. Viešnia domėjosi, kaip įkurtas sakurų sodelis Kurkliuose gali paskatinti ne tik Anykščių ir Japonijos bendradarbiavimą, bet ir įprasminti S. Kairio atminimą. Kaip svarbus lietuvių ir japonų sąsajos taškas buvo paminėtas santykis su gamta. Viešniai pristatyta daugiakalbė knyga „Vis kitoki balseliai“, kurioje į 21 kalbą išversti A. Baranausko „Anykščių šilelio“ fragmentai. Ši lietuvių literatūros klasiko knyga labai gražiai atskleidžia mūsų šalies santykį su gamta ir jos grožį. Buvo prisiminta, kad Anykščiuose vykstančio MIŠKO festivalio metu dalyviams pristatyta Japonijoje populiari atsistatymo praktika – miško maudynės. K. Hilano atskleidė norą užtvirtinti Anykščių ir Japonijos bendradarbiavimą ir organizuoti Japonijos sakurų asociacijos vizitus Anykščiuose.

Vėliau susitikimas persikėlė į Kurklius, kur p. K. Hilano susitiko su Kurklių bendruomenės nariais. Šiame susitikime dalyvavo ir S. Kairio giminaitė p. Birutė Raupelytė-Žukauskienė, kuri pasidalino atrastomis nuotraukomis iš Stepono Kairio gyvenimo bei istorijomis, kaip buvo renkama vieta mokyklai Kurkliuose. Bendruomenės nariai dalinosi akimirkomis iš pasirengimo sakurų sodinimui bei paties sodinimo. Viešnia domėjosi, kas rūpinasi medeliais. Susitikime dalyvavusi Rasa Černiauskaitė pasakojo, kad prieš sodinant sakuras vyko ilgos diskusijos, kaip jas sodinti, ir pasirinkta sodinti ratu, taip pagerbiant Japonijos vėliavos simbolį – tekančią saulę.

Šiltą ir jaukų susitikimą vainikavo viešnios pianinu atliktas muzikinis kūrinys. Išsiskyrėme sutarę ieškoti geriausių būdų įprasminti bendradarbiavimą bei S. Kairio atminimą.