PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2018 m. Rugsėjo 11 d. 10:48

J. Petrauskienės vyro įmonės paslaugas pirkę įstaigų vadovai neigia ryšius su ministre

Lietuva

Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


51829

Paslaugų pirkimo sutartys sudarytos prieš Jurgitai Petrauskienei tampant švietimo ir mokslo ministre, o tai, kad įmonė, kurioje dirba du darbuotojai, įkurta gyvenamajame būste įtarimo nekelia, tvirtina paslaugas iš Evaldo Petrausko įmonės „Ecotour“ pirkusių, Švietimo ir mokslo ministerijai (ŠMM) pavaldžių, įstaigų vadovai.


Foto galerija:

nuotrauka-2.jpg
nuotrauka-1.jpg

„Sutartis su įmone turime nuo 2012 m., kuomet pirkome paslaugas „Labbis“ programinei įrangai aptarnauti. Konkurse buvo ir kitų dalyvių, tačiau „Ecotour“ pateikė mums priimtiniausias sąlygas“, - Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos surengtame posėdyje aiškino Gamtos tyrimų centro (GTC) direktoriaus pavaduotojas administracijai Deimantas Šetikas.

TS-LKD frakcijos seniūnui Gabrieliui Landsbergiui paklausus, ar įtarimo nekelia tai, kad įmonė įsteigta daugiabučio namo bute, o joje dirba vos du darbuotojai, D. Šetikas atsakė neigiamai. „Tai nėra mūsų funkcija tikrinti, kur įmonė įsikūrusi. Yra nustatyta tvarka ir ja remiamės“, - tikino GTC atstovas.

Konservatorių kalbinti įstaigų atstovai kone sutartinai tvirtino, kad sutartys buvo pasirašytos iki J. Petrauskienei tampant ministre, apie ministrės vyrą sužinoję tik iš žiniasklaidoje pasirodžiusių naujienų, o „Ecotour“ teikiamos paslaugos atitiko reikalavimus.

Mažos vertės pirkimus vykdę įstaigų atstovai nesivargino tikrinti, kam priklauso įmonė „Ecotour“, ir neretai senas sutartis tiesiog pratęsdavo. „Valstybinis studijų fondas (VSF) nuo 2009 m. perka buhalterinės įrangos „Labbis“ paslaugas iš nesusijusių įmonių. „Ecotour“ teikia šios įrangos priežiūrą. Su jais pradėjome dirbti nuo 2012 m. - paskutinį kartą sutartį pratęsėme, nes neturėjome ir neturime pretenzijų dėl teikiamų paslaugų kokybės“, - teigė VSF direktorius Ernestas Jasaitis.

Posėdžiui pirmininkavusiam Seimo nariui Jurgiui Razmai pasiteiravus, kaip įmonės sužinojo apie niekur viešoje erdvėje nesireklamuojančią įmonę, įstaigų atstovai pirštu rodė į buhalteres arba buvusius vadovus. „Mūsų finansininkei buvo pavesta organizuoti pirkimus. Vadovas tokiems procesams nedaro įtakos. Kiek dalyvių buvo konkurse - nežinau“, - tikino Jasiuliškių socialinės globos namų direktorius Vilius Petrauskas.

Analogišką atsakymą pateikė ir Utenos socialinės globos namų direktorius Osvaldas Žiezdrys. Vadovas tikino nežinantis, kaip nesireklamuojanti įmonė pateko į mažos vertės pirkimo konkursą: „Tikriausiai kas nors buhalterei rekomendavo. Pats „Ecotour“ neieškojau“.

Apie tai, kad švietimo ir mokslo ministrės vyras valdo „Ecotour“, nežinojo ne tik nedidelių įstaigų atstovai, bet ir šimtus milijonų eurų administruojančios Europos socialinio fondo agentūros direktorius Povilas Česonis. „Apie Petrausko pavardę sužinojau tik iš žiniasklaidos. Nežinojau šeimos sąsajų. Mums įdomiausia, kaip teikiamos perkamos paslaugos“, - aiškino P . Čeponis.

Po posėdžio žurnalistų kalbintas TS-LKD frakcijos narys Andrius Kubilius žurnalistams sakė, kad įstaigų atstovų atsakymai jo neįtikino. „Pirkimo aplinkybės miglotos. Dažniausiai perkama būdavo iš vienos įmonės. Apklausos fiktyvios. Kuo „Ecotour“ ypatingi ir kodėl jie būtent apklausiami buvo, lieka neaišku. Tiek Utenos įstaigos, tiek ŠMM įstaigos tą įmonę gerai žinojo. Man tai rodo, kad pirkimai pagrįstai kelia įtarimų“, - sakė A. Kubilius.

ELTA