J. Neliupšienė: patekus į Lietuvą su Rusijoje registruotu automobiliu – grės konfiskacija

6458db9eb5d5f20230508zged167
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Raminta Majauskaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Patekus į Lietuvą su Rusijoje registruotu automobiliu, vairuotojui, kuris nevyksta Kaliningrado tranzitu, grės automobilio konfiskacija, sako užsienio reikalų viceministrė Jovita Neliupšienė. Taip ji komentavo atnaujintą Europos Komisijos (EK) išaiškinimą, draudžiantį į Europos Sąjungą (ES) net laikinai įvežti automobilius iš Rusijos.

„Kiekvienas, kuris kerta sieną, ar tai būtų Rusijos pilietis, ar ES pilietis, vykstantis su Rusijoje registruotais (automobilio –  ELTA) numeriais, jeigu jis neturi pagrindžiančių dokumentų, kad jis važiuoja Kaliningrado tranzitu, jis turi būti perspėtas, kad įvažiavus jo automobilis bus konfiskuotas“, – LRT televizijai pirmadienį akcentavo J. Neliupšienė.

„Šiuo metu Rusijos piliečiai gali kirsti sieną tik, jeigu jie turi tokią teisę, autobusu arba pėsčiomis“, – pabrėžė ji.

Kaip ELTA skelbė anksčiau, penktadienį atnaujintuose EK išaiškinimuose nurodoma, kad į ES teritoriją net laikinai negalima įvežti automobilių ar kitų sankcijose numatytų asmeninių daiktų, pavyzdžiui, fotoaparatų, nešiojamųjų kompiuterių, telefonų, cigarečių, skutimosi priemonių, šampūno, muilo ir kitų prekių.