J. Bidenas neatmeta galimybės susitikti su V. Putinu G-20 susitikime

J. Bidenas neatmeta galimybės susitikti su V. Putinu G-20 susitikime
Pasaulis
„Youtube“ stop kadras.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį neatmetė galimybės per kitą mėnesį Azijoje įvyksiantį Didžiojo dvidešimtuko (G-20) aukščiausiojo lygio susitikimą susitikti su Rusijos lyderiu Vladimiru Putinu.

„Tai dar neaišku“, – pasakė JAV lyderis reporteriams, paklaustas, ar jis pasinaudotų G-20 susitikimu Indonezijoje, kaip galimybe tiesiogiai pasikalbėti su V. Putinu.

Baltieji rūmai anksčiau yra sakę, kad tokio susitikimo galimybė nėra atmetama.

Tačiau Baltieji rūmai taip pat yra sakę, jog tuo atveju, jei V. Putinas dalyvaus G-20 aukščiausiojo lygio susitikime, dalyvauti turėtų ir Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis, net jei Ukraina nepriklauso šiai grupei.

J. Bidenas anksčiau buvo minėjęs, kad jis „tikrai“ susitiks su savo Kinijos kolega Xi Jinpingu (Si Dzinpingu), jei šis atvyks į lapkričio 15–16 dienomis įvyksiantį viršūnių susitikimą.

Ar V. Putinas ir Xi Jinpingas dalyvaus šiame aukščiausiojo lygio susitikime, nėra aišku. Maskva yra izoliuota dėl savo invazijos į Ukrainą, o kinų lyderis dėl koronaviruso pavojaus riboja užsienio keliones.

Tačiau Indonezijos prezidentas Joko Widodo (Džokas Vidodas) interviu naujienų agentūrai „Bloomberg“ rugpjūtį sakė, kad abu lyderiai asmeniškai dalyvaus G-20 viršūnių susitikime.