Izraelyje ir Gazoje mirčių skaičius artėja prie 4 tūkstančių

Ekrano kopija 2023-10-15 190952
Pasaulis
Youtube stopkadras
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Nuo „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį pradžios jame žuvo daugiau kaip 1 400 žmonių. Gazoje žuvusiųjų skaičius išaugo iki 2 450.

Nuo „Hamas“ išpuolio prieš Izraelį pradžios jame žuvo daugiau kaip 1 400 žmonių

Izraelio ministro pirmininko biuras sekmadienį pranešė, kad nuo praėjusio savaitgalio, kai kovotojų grupuotės „Hamas“ nariai iš Gazos Ruožo surengė išpuolį prieš žydų valstybę, joje žuvo daugiau kaip 1 400 žmonių.

Nuo išpuolio pradžios „Hamas“ nužudė daugiau kaip 1 400 žmonių ir pagrobė daugiau kaip 120 izraeliečių, žurnalistams sakė premjero kanceliarijos atstovė Tal Heinrich.

„Hamas“ spalio 7 dieną netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

Gazoje žuvusiųjų skaičius išaugo iki 2 450

Gazos Ruožo sveikatos apsaugos ministerija sekmadienį pranešė, kad Izraelio oro smūgiai, prasidėję nuo praėjusį savaitgalį įvykdyto kruvino palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ išpuolio prieš žydų valstybę, anklave nusinešė mažiausiai 2 450 žmonių gyvybių.

Dar 9 200 žmonių buvo sužeisti, Izraeliui tęsiant bombardavimo kampaniją prieš „Hamas“ taikinius pakrantės anklave, pridūrė šios grupuotės kontroliuojama ministerija.

„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.