Izraelis teigia sužlugdęs dviejų dronų ataką iš Gazos Ruožo

taylor-brandon-Y8r0RTNrIWM-unsplash
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelio kariuomenė pirmadienį pranešė, kad sužlugdė dviejų dronų ataką iš Gazos Ruožo, už kurią atsakomybę prisiėmė „Hamas“.

Netoli sienos esančiuose Nir Ozo kibuce ir Ein Habesoro gyvenvietėje buvo pastebėti du bepiločiai orlaiviai, kirtę sieną iš Gazos Ruožo į Izraelio teritoriją, pranešė kariuomenė.

„Abiem bepiločiams orlaiviams buvo užkirstas kelias“, – priduriama pareiškime, nenurodant, ar jie buvo numušti.

Izraelio žiniasklaida pranešė, kad vieną droną numušė sraigtasparnis, o į kitą pataikė iš žemės paleista raketa.

Palestiniečių islamistų grupuotė „Hamas“, kuri per spalio 7-osios išpuolį prieš Izraelį naudojo dronus, socialinėje žiniasklaidoje teigė, kad naujausias jos taikinys buvo Izraelio kariniai postai.

Spalio 7-ąją „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė daugiau kaip 200 įkaitų.

Atsakydama į išpuolį, žydų valstybė pradėjo bombardavimo kampaniją Gazos Ruože, kur su žeme buvo sulyginti ištisi miestų kvartalai ir jau žuvo daugiau kaip 5 tūkst. palestiniečių, daugiausia civilų, skelbia „Hamas“ kontroliuojama Sveikatos apsaugos ministerija.

Tačiau Izraelio kariuomenė niekada nepatvirtino, kad „Hamas“ naudojo šiuos ginklus per didžiausius šalies išpuolius.

Izraelis naudoja savo sudėtingus dronus Gazos Ruožui stebėti ir „Hamas“ taikiniams palestiniečių teritorijose atakuoti.

„Hamas“ savo dronus pavadino Tuniso inžinieriaus Mohammado Zouari (Mohamado Zouario), sukūrusio bepiločių orlaivių technologiją, vardu.

M. Zouari buvo nušautas savo gimtajame Tunise 2016 metų gruodį. Dėl jo mirties „Hamas“ kaltina Izraelį.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą; ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.