Izraelis apšaudė Siriją, kai aneksuotose Golano aukštumose pasigirdo oro pavojaus sirenos

F8c0SqqXIAA0-xq
Pasaulis
Twitter nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelis šeštadienį apšaudė Siriją po to, kai aneksuotose Golano aukštumose esančiose gyvenvietėse pasigirdo oro pavojaus sirenos, pranešė kariuomenė, vykstant karui Gazos Ruože.

„Gavus pirminį pranešimą apie Avnei Eitano ir Almos bendruomenėse įjungtas sirenas, IDF (Izraelio) artilerija šiuo metu smogia į šaudymo Sirijoje židinį“, – sakoma kariuomenės pranešime.

Kitame pareiškime kariuomenė nurodė, kad „iš Sirijos į Izraelio teritoriją buvo paleistos dvi raketos, kurios nukrito atviroje teritorijoje“.

Kariuomenė taip pat pranešė, kad tiria galimą skverbimąsi iš Libano.

Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi stebėtojų organizacija „Syrian Observatory for Human Rights“ (SOHR) pranešė, kad palestiniečių grupuotės, bendradarbiaujančios su Libano Irano remiama „Hezbollah“ grupuote, „paleido raketą į okupuotas Golano aukštumas iš (...) vakarinės Daraa provincijos teritorijos“ Sirijos pietuose.

Nuo spalio 7 dienos, kai palestiniečių kovotojai pradėjo išpuolius, pralauždami Gazos Ruožo sienos užtvarą ir taikydamiesi į Pietų Izraelio bendruomenes bei kariuomenės bazes, Izraelis prie savo šiaurinių sienų laikosi padidintos parengties.

Izraelio pareigūnų teigimu, nuo atakos pradžios žuvo daugiau kaip 1,3 tūkst. civilių ir karių, o mažiausiai 120 kovotojų pateko į kovotojų nelaisvę ir, kaip manoma, yra laikomi nelaisvėje Gazos Ruože.

Per Izraelio atsakomuosius smūgius „Hamas“ kontroliuojamoje Gazos Ruožo dalyje žuvo daugiau kaip 2,2 tūkst. žmonių.

Kariuomenės atstovas Danielis Hagari (Danielis Hagaris) šeštadienio vakarą perspėjo, kad kariuomenė turi labai daug pajėgų šiaurėje.

„Kas pasieks tvorą, norėdamas prasiskverbti į Izraelį, tas mirs“, – sakė jis per televiziją.