Izraelio kariuomenė teigia apsupusi Gazos miestą

eaef624ead7b4576abd09bba2f1e22046657123f
Pasaulis
Stop kadras
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelio sausumos pajėgos penktadienį apsupo „Hamas“ tvirtovę Gazos miestą po to, kai artima žydų valstybės sąjungininkė JAV paragino imtis konkrečių veiksmų siekiant sumažinti civilių aukų skaičių.

Prieš penktadienį planuojamą vyriausiojo JAV diplomato Antony Blinkeno (Entonio Blinkeno) vizitą į Izraelį šalies kariuomenė pranešė užbaigusi didžiausio Gazos Ruožo miesto apsuptį ir pradėjusi naują mėnesį trunkančio karo su „Hamas“ etapą.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu (Benjaminas Netanjahus) ketvirtadienį taip pat pasidžiaugė iki šiol pasiektomis pergalėmis ir karių, kuriuos lankė, grupei pasakė, kad Izraelio pajėgos žengia į priekį, nepaisant skaudžių nuostolių.

„Esame pačiame kampanijos įkarštyje. Turime labai įspūdingų laimėjimų, – kalbėjo jis netoli Tel Avivo esančioje bazėje. – Mes jau esame daugiau nei Gazos miesto pakraštyje. Mes judame pirmyn.“

Izraelio kariuomenė Gazos miestą vadina „Hamas“ organizacijos centru.

Tačiau čia taip pat gyvena apie pusė milijono palestiniečių, kurie jau kelias savaites kenčia nuo alinančių bombardavimų iš oro, mažėjančių atsargų ir kasdienių mirčių.

Prie Gazos miesto ligoninės „al Quds“ kalbinti gyventojai, ieškantys prieglobsčio nuo Izraelio smūgių, naujienų agentūrai AFP sakė, kad civiliai ilgai neatlaikys dabartinės realybės.

„Tai nėra gyvenimas. Mums reikia saugios vietos savo vaikams, – sakė 50-etė Hiyam Shamlakh (Hijam Šamlach). – Visi yra išsigandę, vaikai, moterys ir pagyvenę žmonės.“

Tačiau panašu, kad laukia dar daugiau mirčių, karui persikeliant į miestą ir po žeme – „Hamas“ kariauja iš tunelių komplekso, kuris, kaip manoma, driekiasi šimtus kilometrų.

„Hamas“ karinis sparnas, Ezzedine'o al Qassamo (Izadino Kasamo) brigados, tvirtino, kad įsiveržę Izraelio kariai namo grįš „juoduose maišuose“.

„Gaza taps Izraelio istorijos prakeiksmu“, – garso įraše sakė jo atstovas spaudai Abu Obeida.