Izraelio kariuomenė sako Gazoje užėmusi parlamentą, kitas „Hamas“ valdomas institucijas

0ed7375911786861d6701eb82714dc70f60a3b16
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė, kad užėmė Gazos mieste esantį parlamentą ir kitas „Hamas“ valdomas vyriausybines institucijas, o jos pajėgos toliau tęsia puolimą palestiniečių teritorijoje.

Kariniai daliniai „užėmė „Hamas“ parlamentą, vyriausybės pastatą, „Hamas“ policijos būstinę ir inžinerijos fakultetą, kuris tarnavo kaip ginklų gamybos ir kūrimo institutas“, sakoma kariuomenės pareiškime.

Pareiškime teigiama, kad „teroristinės organizacijos „Hamas“ vyriausybinės institucijos“ buvo naudojamos „kariniais tikslais“, įskaitant „mokymus rengiantis spalio 7 dienos išpuoliui prieš Izraelį“.

Spalio 7-ąją „Hamas“ įsiveržė į Izraelį iš Gazos Ruožo, nužudė mažiausiai 1,2 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė apie 240 įkaitų.

Izraelis atsakė masinio bombardavimo ir antžeminėmis operacijomis Gazos Ruože, per kurias, „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, jau žuvo 11 200 žmonių, įskaitant 4 630 vaikų.

„Hamas“ atmetė Izraelio kariuomenės pranešimą apie perimtas institucijas.

Šis žingsnis yra „apgailėtinas bandymas surežisuoti pergalę ir įsivaizduojamą tuščių vietų arba tų, į kurias anksčiau buvo taikytasi ir kurios buvo sunaikintos, kontrolę“, pareiškime teigė „Hamas“ aukšto rango pareigūnas Bassemas Naimas (Basemas Naimas).