Izraelio kariuomenė patvirtino, kad „Hamas“ laiko 155 įkaitus

Ekrano kopija 2023-10-15 213143
Pasaulis
Youtube.com nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelio kariuomenė sekmadienį pranešė patvirtinusi, kad palestiniečių kovotojų grupuotė „Hamas“ nuo praėjusios savaitės, kai surengė išpuolį prieš žydų valstybę, įkaitais laiko 155 žmones.

Kariuomenės atstovas Danielis Hagari (Danielis Hagaris) teigė, kad valdžios institucijos susisiekė su 155 įkaitų šeimomis, ir patikslino ankstesnį 126 įkaitų skaičių.

„Hamas“ šeštadienį, spalio 7 dieną, netikėtai užpuolė Izraelį, įsiverždama į jo teritoriją ir vykdydama raketų atakas. Izraelis surengė atsakomuosius smūgius Gazos Ruožui. Per konfliktą žuvo šimtai žmonių tiek Izraelyje, tiek Gazos Ruože.

„Hamas“ pradėjus ataką Irano aukščiausiasis lyderis pareiškė, kad didžiuojasi kovotojų veiksmais.

„Hamas“ yra palestiniečių kovotojų grupuotė, valdanti Gazos Ruožą, ji buvo įsitraukusi į keletą karų su Izraeliu nuo Gazos Ruožo perėmimo 2007-aisiais. Grupuotę teroristine yra pripažinęs Izraelis, Jungtinės Valstijos, Europos Sąjunga, Jungtinė Karalystė bei kai kurios kitos valstybės.

„Hamas“ remia Iranas, finansuodamas ginklų įsigijimą, juos pats tiekdamas ir suteikdamas karinius apmokymus. „Hamas“ politinis biuras veikia Katare, čia įsikūrę kai kurie jų lyderiai.

Gazos Ruože gyvena 2,3 mln. žmonių, tačiau teritorijai Izraelis su Egipto pagalba nuo 2007 metų taiko blokadą – apribojo prekių įvežimą į šią teritoriją ir jų išvežimą iš jos vandeniu, jūra ar oru bei pačių palestiniečių galimybes palikti šią teritoriją, išskyrus kelias dešimtis tūkstančių darbininkų.