Izraelio kariuomenė: karas Gazos Ruože tęsis visus 2024 metus

43addd4ad3ee90aafb567da0ae87abddc96571c3
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Izraelis įspėjo, kad jo karas su „Hamas“ tęsis visus 2024 metus, per jų sutikimą šios palestiniečių islamistų grupuotės kovotojams paleidus raketų į žydų valstybę.

Izraelio kariuomenės atstovas Danielis Hagari (Danielis Hagaris) Naujųjų metų žinutėje sakė, jog kai kurie iš 300 tūkst. kariuomenės rezervininkų gaus pertrauką nuo karo ir grįš į šeimas bei darbus, kad būtų galima geriau pasirengti dar laukiančioms ilgoms kovoms.

"[Kariuomenė] privalo planuoti ateitį, suprasdama, kad mūsų reikės papildomoms užduotims ir kariavimui visus šiuos metus“, – sakė D. Hagari.

Karui tęsiantis visame „Hamas“ valdomame Gazos Ruože vėl buvo intensyviai apšaudomi taikiniai.

„Hamas“ savo ruožtu Naujuosius metus pradėjo raketomis Izraeliui „atsakydama į civilių žudynes“.

Naujienų agentūros AFP žurnalistai Tel Avive matė, kaip priešraketinės gynybos sistemos perima „Hamas“ raketas, o kai kurie švenčiantys žmonės puola slėptis. Kiti žmonės nekreipdami dėmesio į pavojų šventė toliau.

Kruviniausias karas Gazos Ruože kilo po beprecedenčių „Hamas“ spalio 7-osios atakų Izraelyje, kai kovotojai išžudė maždaug 1 140 žmonių, daugiausia civilių, ir paėmė apie 250 įkaitų, kurių daugiau kaip pusė tebėra Gazos Ruože, rodo AFP surinkti oficialūs duomenys.

Izraelis pažadėjo sunaikinti „Hamas“ ir pradėjo triuškinamą puolimą šiame palestiniečių anklave, kur didelės teritorijos jau yra virtusios griuvėsiais. „Hamas“ valdoma palestiniečių Sveikatos apsaugos ministerija pirmadienį pranešė, kad Gazos Ruože nuo karo pradžios jau žuvo mažiausiai 21 978 žmonės, įskaitant 156 žmones, žuvusius per pastarąją parą.

Izraelio kariuomenė nurodo, kad Gazos Ruože jau žuvo 172 jos kariai.

Izraelis, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga laiko „Hamas“ teroristine organizacija.