PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2024 m. Birželio 27 d. 14:22

Įvyko vasaros poilsio stovykla „Etno mozaika“

Visaginas

„Gerosios vilties“ progimnazijos nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Visagino savivaldybė


306793

Visagino „Gerosios vilties“ progimnazija sėkmingai įgyvendino Tautinių mažumų departamento prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės finansuojamą projektą „Etno mozaika“. Jau penktus metus iš eilės progimnazija organizuoja vaikų vasaros poilsio stovyklą „Etno mozaika“.

Šiemet, birželio 8-14 dienomis, penkiasdešimt penki 3-5 klasių mokiniai stovyklavo ekologinėje kaimo turizmo sodyboje „Ievalaukis“ Ignalinos rajone. Stovykloje dalyvavo mokiniai ir mokytojai iš Trakų rajono Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos bei Kauno Atžalyno progimnazijos.

Stovyklos tikslas – sudaryti mokiniams galimybes suvokti ir atrasti kultūros tradicijas ir vertybes kaip žmogiškosios veiklos sudėtinę dalį, suteikiančią begalę bendravimo galimybių: ugdyti vaikų tapatumo jausmą, plėtojant šeimoje įgytą kultūrinę patirtį.

Projekto „Etno mozaika“ veiklos pradėtos įgyvendinti gegužės mėnesį. Gegužės 30 dieną Visagino „Gerosios vilties“ progimnazijoje vyko respublikinė pradinių klasių mokinių praktinė konferencija ,,Pasukim metų ratą – kalendorinių švenčių tradicijos mokinių akimis“, kurioje dalyvavo Visagino miesto mokyklų, Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai ir mokytojai. Mokiniai pristatė žodinius ir stendinius pranešimus, filmuotą medžiagą, lietuvių, rusų, lenkų, ukrainiečių, totorių, žydų tautų dainas, šokius, apeigas, surengė kūrybines dirbtuves susijusias su kalendorinėmis savo tautos šventėmis.

Tradiciniai kultūrų įvairovės vakarai, edukacijos vyko ir stovykloje. Smagu suktis lietuvių liaudies šokio sūkuryje kartu su Kauno Atžalyno progimnazijos „Kaukučio“ ansamblio nariais, klausytis lenkų liaudies dainų, kurias atlieka Senųjų Trakų Andžejaus Stelmachovskio pagrindinės mokyklos mokiniai, pristatyti rusų liaudies dainas, pasidalinti Joninių šventės apeigomis ir tradicijomis, klausantis tautodailininkės Birutės Viršilaitės pasakojimo, atlikti Joninių apeigas, kupoliauti, o saulei leidžiantis – plukdyti pačių mokinių supintus vainikus.

Stovyklautojai tęsė 2023 metų vasaros stovykloje „Etno mozaika“ pradėtą ažintį su Aukštaitija: keliavo po Molėtų kraštą, lankėsi Palūšėje, dalyvavo edukacinėse programose, ekskursijoje, kurių metu domėjosi lietuvių senąja buitimi, amatais, ieškojo sąsajų tarp kalendorinių švenčių ir dangaus kūnų. Mindūnuose aplankė medžioklės ir gamtos, ežerų žvejybos muziejų, pamatė įvairius žvejybos įrankius, kuriais žvejojo Rytų Lietuvos žmonės XIX a. pabaigoje, taip pat susipažino su archajine žvejyba, sužinojo, kaip šis verslas keitėsi. Didelį įspūdį stovyklautojams paliko ekskursija po Lietuvos etnokosmologijos muziejų. Jie taip pat susipažino su Aukštaitijos nacionalinio parko ir Palūšės kaimo istorija, aplankė Palūšės bažnyčią ir archeologinę ekspoziciją, susipažino su pilkapių kultūra ir akmens amžiaus žmonių buitimi.