Įvyko tradicinė Rietavo kraštiečių klubo sueiga

Rietavo-krastieciai-(1)-26904 (1)
Rietavas
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Rietavo savivaldybės inf.

Rugsėjo 23-osios rytą Rietavo Oginskių kultūros istorijos muziejuje vyko tradicinė Rietavo kraštiečių klubo sueiga, kurią muzikiniu kūriniu pradėjo Rietavo Mykolo Kleopo Oginskio meno mokyklos moksleivis Irenijus Straukas. Pirmasis kraštiečius sveikino Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis. „Jūs visi esate Rietavo krašto vaikai, nes visi turite kažkokių sąsajų su Rietavu. Ypatingai džiaugiuosi jaunimu, kuris tyliai išėjo iš Rietavo, tačiau dirba, garsina mūsų miesto vardą ir atneša čia savo darbus, puošiančius mūsų visų gimtąjį Rietavą. Šis mūsų susitikimas yra jubiliejinis – penkioliktasis, sveikinu visus ir šia proga“, – visus sveikindamas su atėjusia Mykolinių švente kalbėjo meras.

Rietavo savivaldybės meras Klubo nariams papasakojo apie vykdomus ir įgyvendinamus projektus, pasidžiaugė švietimo, kultūros įstaigų aktyvia veikla, praėjusiais metais pristatytu nauju Tverų gaisrinės pastatu, naujomis arklidėmis VšĮ „Rietavo žirgyne“, o Rietavo skvero ir muzikinio šviečiančio fontano sutvarkymas vainikavo visus metų darbus. Meras minėjo, kad Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazija dalyvauja Tūkstantmečio mokyklų programoje, o gimnazijos pastatą planuojama pritaikyti neįgaliesiems. Artimiausiuose planuose ir Rietavo lopšelio-darželio priestato statyba, lapkričio mėnesį bus užbaigti Rietavo autobusų stoties remonto darbai.

Rietavo savivaldybės kultūrinę visuomeninę veiklą pristatė Klubo viceprezidentė Jolanta Bertauskienė. Anot jos, labai graži idėja, kurią įvedė kraštietė Kristina Visagurskienė, nuo 2020 metų tapo žygis dviračiais po Rietavo apylinkes. Kraštiečių klubas prisidėjo prie žemiečių kūrybinių idėjų įgyvendinimo – Aloyzo Žilio ir Stasio Žlibino knygos „Viskas telpa dainon“ išleidimo. Pasidžiaugta prof. habil. dr. Leono Vaidoto Ašmanto organizuojama lietuvių kalbos olimpiada gimnazijoje, tai labai graži tradicija, vykstanti jau daug metų. Kraštiečių klubo nario Justino Krėpštos dėka Rietavas yra įtrauktas į Pažaislio muzikos festivalio programą ir kasmet rietaviškiams yra atvežamas įspūdingas koncertas.  Kiekvienais metais Rietavo kraštiečių klubas skiria 300 Eur stipendiją geriausiai mokslo metus baigusiam abiturientui – ataskaitiniais metais ji buvo įteikta Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos abiturientei Redai Mėčiūtei.

Susirinkimo metu Klubo revizorius Jonas Eugenijus Bačinskas pristatė finansinę veiklos ataskaitą už 2022 m. rugsėjo mėn.–2023 m. rugsėjo mėn. Projekto organizatoriai – Izabelė Bertauskaitė ir  Elžbieta Budreckė – pristatė „Progreso dienos“ projekto įgyvendinimą Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje, o Andrius Šiurys ir Regina Šiurytė-Šimulienė – audioteatro „Bilietų nėra“ ir Vilniaus tarptautinio teatro festivalio „Sirenos“ garso projekto įgyvendinimą Rietavo parke.

Vyko ir nauji Rietavo kraštiečių klubo prezidento rinkimai (prof. habil. dr. Leonas Vaidotas Ašmantas iš šių pareigų pasitraukė dėl ligos). Vienbalsiai nuspręsta, kad naujuoju prezidentu taptų Justinas Krėpšta, o viceprezidentės pareigas ir toliau eis Jolanta Bertauskienė. Jai įteikta Lietuvos Respublikos Seimo nario Jono Varkalio padėka už ilgametį darbą kuriant ir vystant Rietavo kraštiečių klubo veiklą, bendruomenės sutelkimą Rietavo krašto praeities įamžinimui ir ateities kūrimui. Išrinkta taip pat ir nauja klubo valdybos sudėtis, klubo revizoriumi ir toliau liko Jonas Eugenijus Bačinskas.

Susirinkimo metu vyko ir naujų – Rietavo kraštiečių klubo – narių prisistatymas ir priėmimas. Jais tapo: dr. Jonas Jagminas, Andrius Šiurys, Regina Šiurytė-Šimulienė, Mantas Rubežius, Ieva Lingytė, Petras Tuma.