Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Reporteris MargaritaŠaltinis: Etaplius.lt
Visoje valstybėje įvestas karantinas keičia įprastą darbo ritmą. Pirmą kartą spaudos konferencija Šiaulių miesto Savivaldybėje buvo surengta nuotoliniu būdu. Joje be Savivaldybės atstovų dalyvavo ir Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Remigijus Mažeika, Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis.
Šiaulių miesto Savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis trumpai apžvelgė pokyčius mieste, jau savaitę gyvenančiame karantino sąlygomis, padėkojo verslui, kuris ne tik stengiasi adaptuotis, užtikrinti reikalingų prekių tiekimą bei apsaugoti darbuotojus ir klientus, bet ir gelbsti medikams. Jis taip pat pabrėžė, jog, turimais duomenimis, viešuoju transportu naudojasi vis dar labai daug garbaus amžiaus šiauliečių, o tai kelia didelį nerimą. A. Bartulis kreipėsi į miestiečius su prašymu pagelbėti savo vyresnio amžiaus artimiesiems, kad jiems nereiktų vykti į miestą. Administracijos direktorius taip pat pabrėžė, jog savaitgalį vyko labai daug nereikalingų susibūrimų gamtoje, viešose erdvėse ir kreipėsi su prašymu žmones likti namuose.
Praeitą savaitę Savivaldybė pradėjo teikti saviizoliacijos paslaugas, jomis iki šiol jau pasinaudojo 7 šiauliečiai, neturintys galimybės tinkamai izoliuotis namuose, kur gyvena kiti šeimos nariai. Šiuo metu Savivaldybė įvairioms izoliacijos reikmėms yra paruošusi 3 tipų patalpas: 3 butai paruošti ligoninės naudojimui, yra paruošti 129 kambariai (226 vietos) bei dar 167 kambariai skirtingų tipų izoliacijai.
R. Mažeika informavo, jog Šiaulių ligoninei šiuo metu apsaugos priemonių netrūksta, tačiau šiuo metu jos skiriamos tik personalui, dirbančiam su koronavirusu sergančiais ar įtariamais pacientais. Kiti skyriai priemonių turi tiems atvejams, jei kyla įtarimų dėl galimo viruso užkrėtimo atvejo. Situacijai žaibiškai keičiantis, reikės vis didesnių kiekių šių priemonių, tam yra ruošiamasi: Šiaulių ligoninė užsakė didelį apsaugos priemonių kiekį, kurio užtektų visam personalui. Remigijus Mažeika teigė, jog jau praėjusį penktadienį ligoninė tiekėjams avansu pervedė pusę sumos už užsakymą, o bendra jo vertė siekia 1 milijoną eurų. Tikimasi, jog savaitės pabaigoje siuntinys jau bus Šiauliuose. Taip pat laukiama naujos įrangos, kuri leistų per parą ligoninėje atlikti 700–900 tyrimų.
Šiaulių centro poliklinikos vadovas Mindaugas Maželis informavo, jog praeitą savaitę poliklinika turėjo pertvarkyti savo darbą, daug paslaugų teikiama nuotoliniu būdu. Papildomai prie telefonų pradėjo dirbti daugiau žmonių, kad būtų atsiliepiama į visus skambučius. Namuose teikiamos tik slaugos ir paliatyvios pagalbos paslaugos. Įrengtas atskiras įėjimas vaikų planiniam skiepijimui. Planinis tikrinimas dėl darbo gali būti nukeliamas, darbuotojas gali būti įdarbinamas be patikrinimo, tai atliekant po karantino. Vairuotojams, pristatantiems krovinius, pažyma gali būti išduodama nuotoliniu būdu.
Šiauliuose šiuo metu yra gydomi trys koronavirusu užsikrėtę asmenys su lengvais simptomais, du iš išleisti gydytis namo, yra saviizoliacijoje. Iš viso ligoninė yra atlikusi apie 80 tyrimų dėl koronaviruso. Šiauliuose nuo antradienio planuojama pradėti patikrinimus mobiliajame koronaviruso patikros punkte. Pabrėžiama, jog savavališkai į šį punktą vykti negalima, pirmiausia reikia kreiptis telefonu, numeriu 1808.
Mobiliųjų punktų veikla tampa įmanoma šaliai gavus tyrimams reikalingų reagentų siuntą. Šiaulių vicemero Domo Griškevičiaus teigimu, norint atidaryti šį punktą, yra privalomas Sveikatos apsaugos ministerijos leidimas, kurį buvo planuojama gauti šį pirmadienį, o punktą atidaryti nuo antradienio 12 valandos.
Šiaulių mieste pradeda veikti savanorių tinklas, kurie padės rizikos grupės žmonėms apsipirkti, sutvarkyti kitus buitinius reikalus. Jie atvyks tik iškviesti ir turės Šiaulių savivaldybės administracijos pažymėjimą. Prašoma šia paslauga nepiktnaudžiauti, kadangi savanorių pajėgos yra ribotos.
Domas Griškevičius priminė keletą kitų aktualių, tačiau koronaviruso žinių užgožtų klausimų: dėl Dalyvaujamojo biudžeto, kurio balsavimas buvo baigtas praėjusią savaitę bei ilgą laiką besitęsiančios „Lapės“ skulptūros istorijos. Mero pavaduotojas atsiprašė, jog dėl susidariusios situacijos nebuvo spėta suskaičiuoti Dalyvaujamojo biudžeto balsavimo rezultatų, tačiau tikimasi šios savaitės eigoje tai padaryti ir paskelbti savaitės pabaigoje. Kitas klausimas, „Geležinės lapės“ – džiugi žinia, jog Savivaldybė galiausiai sutarė su jos autoriumi Viliumi Puronu dėl skulptūros perdavimo, suderino visus sutarties punktus, po karantino planuojama pasirašyti sutartį.
Bendrųjų reikalų skyriaus informacija