Įvyko pirmasis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos posėdis

chairs-2181951_1280
Palanga
Pixabay.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Palangos miesto savivaldybės inf.

Įvyko pirmasis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos, patvirtintos Palangos miesto savivaldybės tarybos 2023 m. birželio 27 d. sprendimu Nr. T2-185, posėdis. Posėdžiui pirmininkavo Komisijos pirmininkas, Palangos miesto tarybos narys, Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto pirmininko pavaduotojas Andrius Bajoras. Vadovaujantis Palangos miesto savivaldybės Neįgaliųjų reikalų komisijos veiklos nuostatų 11 punktu, Komisijos pirmininko pavaduotoja vienbalsiai išrinkta VšĮ „Likimo laiptai“ atstovė Aistė Krušinskaitė.

Posėdžio metu buvo aptartos neįgaliųjų organizacijų atstovų išsakytos problemos bei aptartos priemonės ir būdai joms spręsti. Posėdyje taip pat dalyvavo UAB „Vlasava“ bei UAB „Palangos komunalinio ūkio“ atstovai, su kuriais aptartos neįgaliųjų organizacijų atstovų ankstesniame posėdyje išsakytos pastabos dėl autobuso keleivių išlaipinimo ne tam skirtose vietose, dėl autobusų vairuotojų bendravimo kultūros, pasiūlytos galimos priemonės ir būdai joms išspręsti. Aptartas medinių takų link jūros pritaikymo asmenims su negalia poreikis ir galimybės, iškelta problema dėl neregių ir silpnaregių naudojimosi nukreipiančiais ženklais bei linijomis galimybių ribojimo, kai šaligatviai naudojami prekybos vietoms įrengti, aptartas konkrečių paslaugų/pagalbos asmenims su negalia poreikis bei kiti klausimai.

Komisijos narė Palangos miesto savivaldybės administracijos Socialinės rūpybos skyriaus vedėja Irena Šatkauskienė pasidžiaugė ir padėkojo posėdyje dalyvavusiam UAB "Palangos komunalinis ūkis" direktoriui Gediminui Valinevičiui už geranorišką bendradarbiavimą ir operatyvumą, sprendžiant vieno iš takų link jūros pritaikymo asmenims su negalia ir poilsio aikštelės įrengimo klausimą. I. Šatkauskienė pažymėjo, kad 2023 m. pavasarį, Komisijos nariams išsakius esamą problemą dėl asmenų su negalia priėjimo prie jūros Šventojoje, UAB "Palangos komunalinis ūkis" labai operatyviai įrengė priėjimo prie jūros taką.  VšĮ „Likimo laiptai“ atstovė Aistė Krušinskaitė pažymėjo, kad takas patogus ne tik asmenims judantiems neįgaliojo vežimėliuose, bet ir silpnaregiams, o įrengta aikštele pasigrožėti Baltijos jūros saulėlydžiu noriai naudojasi ir senyvo amžiaus žmonės, tėveliai su mažais vaikais bei palangiškiai ir miesto svečiai.

Sekantis Komisijos posėdis planuojamas 2023 m. lapkričio mėn. pabaigoje.