Įvyko pirmasis išvažiuojamojo pobūdžio susitikimas su seniūnais

Šakiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Šakių rajono savivaldybė

Vakar vyko pirmasis išvažiuojamojo pobūdžio susitikimas su seniūnais, Barzdų seniūnijoje. Susitikime su seniūnais dalyvavo Šakių rajono savivaldybės administracijos direktorius Vytautas Ižganaitis ir vicemeras Egidijus Peleckis.

Nors dalis seniūnų šiuo metu atostogauja, dalis serga, susirinko šiuo metu dirbantys ir juos pavaduojantys seniūnai.

Dalyvavo Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, Griškabūdžio seniūnas Saulius Naumavičius, Sintautų seniūnas Kęstutis Birbilas, Žvirgždaičių seniūnė Giedrė Snudaitienė, Plokščių seniūnas Danas Bendoraitis, Lukšių seniūnas Vytautas Andziulevičius ir Barzdų seniūnė Jurgita Didžiulienė.

Seniūnai ir savivaldybės administracijos atstovai aptarė aktualiausius klausimus, apie tai kas vyksta seniūnijose, kokie darbai vykdomi, su kokiomis problemomis susiduriama ir kaip jas galima būtų išspręsti.

Susitikimo metu vienas daugiausiai diskusijų sukėlusių klausimų buvo dėl nepakankamo kelio zonų šienavimo. Ir seniūnai ir savivaldybės administracijos atstovai pastebėjo, jog dažniausiai žmonės kreipiasi su pastebėjimu, kad ne visada visi kelio
ruožai ir kitos seniūnijoje esančios erdvės yra nušienaujamos laiku. Tačiau norime priminti gyventojams, jog toli gražu ne visi savivaldybėje esantys keliai priklauso seniūnijoms. Vietinės reikšmės kelių savivaldybėje turime apie 1090 kilometrų, šie ruožai priklauso seniūnijoms, tačiau dar yra Valstybinės reikšmės keliai (apie 360 km) ir

Valstybinės reikšmės krašto keliai (apie 125 km) tad žolės pjovimas tuose ruožuose priklauso AB „Kelių priežiūra“. Seniūnai neslėpė, kad dalį jiems nepriklausančių pakelių jie vis tiek
stengiasi šienauti seniūnijos turimomis pajėgomis, pagal išgales, tačiau prašo ir gyventojų supratingumo šiuo klausimu.

Taip pat buvo apžiūrėtas pėsčiųjų takas Barzduose, kurio būklė tikrai yra prasta, tačiau sunku nuspręsti koks būtent sprendimas šioje vietoje būtų ilgaamžiškiausias, nes taką gadina šalimais augančių medžių šaknys.

Administracijos direktorius paragino visus nebijoti kreiptis esant svarbiems klausimams, bet prašė nepamiršti pasidalinti ir džiugiomis naujienomis. Išvažiuojamasis seniūnų susitikimas pasiteisino, tad tikimasi šią praktiką taikyti dažniau, nes daug naudingiau ir informatyviau yra pamatyti kitų seniūnijų situaciją, pasiekimus ir problemas realiai, nei tik aptarti tai kabinete.