Įvyko Elektrėnų savivaldybės tarybos Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos posėdis

Elektrėnai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Elektrėnų savivaldybės inf.

Elektrėnų savivaldybės tarybos Nusikaltimų prevencijos ir kontrolės komisijos (toliau – Komisija) iniciatyva 2023 m. kovo 30 d. įvyko išplėstinis Komisijos posėdis.

Posėdyje dalyvavo Komisijos nariai, Administracijos direktorius G. Ratkevičius, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas D. Dagys, Teisės ir personalo administravimo skyriaus vedėja Ž. Dastikienė, šių skyrių darbuotojai, savivaldybės ugdymo įstaigų (Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos, Vievio gimnazijos, Semeliškių gimnazijos, Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos, Kietaviškių progimnazijos, Elektrėnų pradinės mokyklos, Vievio J. Milančiaus pradinės mokyklos) vadovai, Elektrėnų policijos komisariato, Elektrėnų visuomenės sveikatos biuro atstovai.

Nagrinėta esama situacija savivaldybės ugdymo įstaigose dėl mokinių elektroninių cigarečių ir tabako gaminių turėjimo ir vartojimo įstaigų patalpose ir teritorijoje. Ugdymo įstaigų vadovai supažindino dalyvius su esama padėtimi įstaigose, taikomomis prevencinėmis priemonėmis, konstatavo problemos aktualumą. Įvertinus situaciją ir išdiskutavus galimas efektyvias priemones, siekiant sumažinti rūkymą mokyklose, nuspręsta: ugdymo įstaigose taikyti nulinę toleranciją rūkymui, t. y. apie kiekvieną nustatytą galimą pažeidimą, susijusį su elektroninių cigarečių ar tabako gaminių turėjimu ar vartojimu, mokyklos administracija turi pranešti policijos pareigūnams, kad būtų atliktas administracinės teisenos tyrimas ir kalti asmenys būtų patraukti administracinėn atsakomybėn;  informuoti tėvus; ugdymo įstaigose diegti elektronines prevencines priemones (atnaujinti senas ar įdiegti naujas vaizdo stebėjimo kameras tiek patalpose, tiek teritorijoje; aktyviau įtraukti į šios problemos sprendimą mokyklų bendruomenes, rengiant švietėjiškas prevencines priemones, aiškinant šios problemos aktualumą, atsakomybę, aktyviai į šią veiklą įtraukti mokinių tėvus. Komisijos nariai taip pat pritarė narkotinių medžiagų pėdsakų testų atlikimui ugdymo įstaigose.

Bendraujant su tėvais ir mokyklų vadovais paaiškėjo, kad pasitaiko atvejų, kai tėvai patys perduoda nepilnamečiams vaikams elektronines cigaretes ar tabako gaminius, todėl atkreipiame dėmesį, kad už šiuos veiksmus yra numatyta administracinė atsakomybė Administracinių nusižengimų kodekse: tabako gaminių ar susijusių gaminių nupirkimas ar kitoks perdavimas nepilnamečiams užtraukia baudą nuo devyniasdešimt iki vieno šimto aštuoniasdešimt eurų, o pakartotinai padarytas pažeidimas nuo vieno šimto aštuoniasdešimt iki dviejų šimtų aštuoniasdešimt eurų (ANK 77 straipsnis).

Taip pat numatyta administracinė atsakomybė už tėvų valdžios nepanaudojimą arba panaudojimą priešingai vaiko interesams (ANK 73 straipsnis).

Kviečiame visus tėvelius daugiau bendrauti su vaikais, išsiaiškinti jų ar jų draugų netinkamo elgesio priežastis ir įtraukiant mokyklos bendruomenę bei specialistus siekti sumažinti tabako ir su juo susijusių gaminių vartojimą, kuris neabejotinai kenkia sveikatai.