Įvardyti geriausi Europos miestai muziejų mylėtojams

beautiful-shot-tower-bridge-london-uk
Šiauliai
Wirestock nuotr.
Etaplius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Planuodami atostogas mieste, šiuolaikiniai keliautojai atsižvelgia į daugybę veiksnių – svarbus vaidmuo tenka ir jo meniniam, kultūriniam paveldui.

Neseniai atliktame tyrime viena Vokietijos kompanija nustatė Europos meno sostinę, remdamasi tokiais veiksniais, kaip: meno galerijų koncentracija, garsių architektų projektuotų pastatų skaičius, mieste gimusių šiuolaikinių menininkų skaičius ir meno kūrinių skaičius mokyklose ir meno festivaliuose, rašo „Condé Nast Traveller“.

Reitingo viršūnėje atsidūrė Didžiosios Britanijos sostinė Londonas, kurį daugelis laiko Europos kūrybos sostine – ne veltui užsienio studentai atvyksta į miestą studijuoti prestižinėse meno mokyklose. Nors Londonas nėra labai jau pigus miestas, į daugelį pasaulinio lygio sostinės muziejų ir galerijų galima patekti nemokamai, įskaitant Nacionalinę portretų galeriją, Nacionalinę galeriją, Somerset House ir Tate Modern galeriją.

Po Londono rikiuojasi dar dvi Europos sostinės – Amsterdamas (Nyderlandai) ir Roma (Italija). Amsterdame rekomenduojama aplankyti Nyderlandų nacionalinį meno ir istorijos muziejų, kuriame yra didžiausia meno kūrinių ir artefaktų kolekcija šalyje, taip pat Van Gogo muziejų, kurio nuolatinėje kolekcijoje yra apie 700 garsaus menininko darbų. O Romoje patariama būtinai apsilankyti Nacionaliniame 21-ojo amžiaus meno muziejuje, kuriame saugoma tūkstančiai meno kūrinių.

10 geriausių Europos miestų meno mėgėjams:

1. Londonas (Anglija).

2. Amsterdamas (Nyderlandai).

3. Roma (Italija).

4. Edinburgas (Škotija).

5. Oslas (Norvegija).

6. Berlynas (Vokietija).

7. Milanas (Italija).

8. Helsinkis (Suomija).

9. Lionas (Prancūzija).

10. Paryžius (Prancūzija).

Parengta pagal Unian.net