PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2021 m. Spalio 8 d. 20:28

Itin nemalonus COVID-19 liekamasis reiškinys – persirgęs vyras kenčia nuo neramios išangės sindromo

Pasaulis

Freepik.com nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


190446

Visi esame girdėję apie neramių kojų sindromą. Ši lėtinė motorinė liga pasireiškia nenumaldomu noru judinti kojas, taip pat jose pasireiškia keisti pojūčiai, pavyzdžiui, skausmas ar dilgčiojimas. Tai atrodo ypač nemalonu, tačiau vienam japonui dar labiau nepasisekė. Persirgus COVID-19 jam prasidėjo sutrikimas, labai panašus į neramių kojų sindromą. Tik pojūčiai atsirado ne vyro kojose, o… išangėje.

 

77-erių vyras buvo paguldytas į ligoninę Tokijuje dėl pasireiškusių įprastų koronaviruso simptomų. Žmogus karščiavo, kosėjo, jam diagnozuotas silpnas plaučių uždegimas, tačiau kvėpuoti japonas galėjo normaliai, deguonies terapijos jam neprireikė.

Ligoninėje vyras praleido 10 dienų ir buvo iš jos išrašytas kaip visiškai pasveikęs nuo koronaviruso, nepaisant garbaus amžiaus jo savijauta buvo gera.

Tačiau praėjus kelioms savaitėms tas pats žmogus vėl kreipėsi į medikus su pakankamai neįprastais nusiskundimais. Vyras teigė, kad išangėje jaučia stiprų diskomfortą, nuolat kamuoja jausmas, kad yra noras tuštintis, tačiau apsilankius tualete savijauta nei kiek negerėja. Japonas dėl nemalonių pojūčių išangėje priverstas gerti migdomuosius, nes kitaip negali normaliai užmigti ir pailsėti.

Medikai iš pradžių manė, kad tai gali būti susiję su kraujagyslėmis ar išangėje atsiradusiais dariniais, tačiau, jų nuostabai, kolonoskopija neparodė jokių pakitimų.

Gydytojai pripažino, kad japono negalavimo kilmė yra tokia pati, kaip ir neramių kojų sindromo – jutiminė-motorinė. Nors tai pakankamai retas atvejis, tačiau ši liga gali paveikti ne tik kojas, bet ir rankas, veidą, o kartais ir tokią intymią žmogaus kūno vietą.

Bėda ta, jog gydymo nuo šio sutrikimo nėra. Žmogui palengvėjimą bent trumpam suteikia speciali mankšta, tačiau daugiau medicina padėti jam negali.

Bet kodėl vyrui šis sindromas pasireiškė būtent dabar? Medikai mano, kad tai itin retas ir neįprastas COVID-19 liekamasis reiškinys. Žinoma, kad persirgus koronavirusu neretai pasireiškia įvairūs neurologiniai sutrikimai, gali suprastėti atmintis. Todėl itin nemalonią šio japono ligą gydytojai linkę laikyti persirgtos koronaviruso infekcijos pasekme.